Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 sierpnia, 2012 Tytuł artykułu

W nagrodę na wakacje do Goslar. Tak się bawili nasi laureaci konkursu "Odnawialne źródła energii w Polsce"

Treść artykułu

 

 

To była prawdziwa frajda nauki połączonej z zabawą i rekreacją oraz spędzenie wakacyjnego czasu  w międzynarodowym towarzystwie. Tak bawili się młodzi brzeżanie, uczestnicy warsztatów ekologicznych w Goslar.
 
Goslar to miasto partnerskie Brzegu. Ośmioro naszych gimnazjalistów pojechało tam na tygodniowe warsztaty, po tym, jak wygrali konkurs pod nazwą „Odnawialne źródła energii w Polsce”, organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Brzegu przez Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Brzegu.
 
– Warsztaty były dla mnie wielką, wspaniałą przygodą. W Goslar jest pięknie, a latem miasto wygląda cudownie! – emocjonuje się Marta Borkowska, laureatka konkursu. – Powiem wprost: opłacało się nie tylko poszperać i poznać zagadnienia ekologiczne, ale właśnie przygotować pracę konkursową, dzięki której bezpłatnie pojechałam do Goslar. Wspólnie z moją koleżanką zrobiłam film dotyczący wykorzystywania ekologicznych źródeł energii. Na miejscu w Goslar, uczestniczyliśmy nie tylko w zajęciach poświęconych ekologii. Mieliśmy okazję bowiem poznać najnowocześniejsze techniki pozyskiwania i produkcji energii. Zwłaszcza, że doświadczeniami dzielili się z nami nasi rówieśnicy z innych miast z Czech, Francji, Anglii oraz Rosji.
 
Dla Marty i jej siedmiu rówieśników z brzeskich gimnazjów nr 1 oraz 3 wyjazd do Goslar był nagrodą ufundowaną przez Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego. Dzięki kontaktom z partnerskim miastem Goslar, pojawiła się możliwość wysłania tam naszej młodzieży  na spotkanie z gimnazjalistami z innych miast partnerskich.
 
– Stąd pomysł, aby młodzież spotkała się podczas wakacji i aby ta nagrodą była jednocześnie fajną formą spędzenia czasu – dodaje Wojciech Huczyński.
 
Aby młodzież mogła się lepiej poznać, gospodarze z Goslar zorganizowali bazę warsztatów w specjalnym ośrodku, który równocześnie był bazą noclegową. Oczywiście poza uczestniczeniem w zajęciach warsztatowych, młodzież spędziła mnóstwo czasu na wycieczkach, zwiedzaniu okolicy.
 
– Wielu z nas pozawierało nowe przyjaźnie. Codziennie piszemy do siebie poprzez portale społecznościowe. Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać te znajomości i w przyszłości ponownie będziemy mieli okazję się spotkać. Kto wie, może w Brzegu – uśmiecha się Marta.
 
Dodajmy, że opiekunami brzeskiej grupy były dwie nauczycielki: Renata Mesjasz i Elżbieta Kużdżał.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: