Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 lipca, 2012 Tytuł artykułu

Brzeskie przytulisko dla psów "Przytul Psisko"

Treść artykułu

 

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z Towarzystwa Miłośników Zwierząt oraz pomocy Zakładu Higieny Komunalnej w Brzegu udaje się rozwiązać problem bezpańskich psów.
Brzeskie przytulisko dla bezpańskich psów „Przytul Psisko” działa na terenie miejskiej spółki-Zakładu Higieny Komunalnej. Firma poza terenem daje również wsparcie w postaci m.in. boksów dla zwierząt. Natomiast kompleksową opieką nad zwierzętami, wyprowadzaniem ich na spacer czy po prostu umyciem zwierzęcia zajmują się wolontariusze z brzeskiego towarzystwa. To ciężka i społeczna praca, dlatego tym bardziej należy im się uznanie. O tym, jak ofiarnie pracują wolontariusze, można było przekonać się podczas Dnia Otwartego w przytulisku.
 
– Robimy to, ponieważ kochamy zwierzęta – mówi Michał Przybylski, prezes TMZ. – Aktualnie stale pieskami opiekuje się blisko 20 wolontariuszy. Przy okazji staramy się, aby każde ze zwierząt znalazło swojego właściciela. Stąd pomysł na   Dzień Otwarty, by zachęcić mieszkańców miasta i wszystkich chętnych do odwiedzenia naszego przytuliska. Jeśli ktoś nie znalazł czasu na przyjście do ZKH, to oczywiście zachęcamy do odwiedzenia strony www.brzeg.pl , gdzie jest zakładka poświęcona przytulisku. Są tam również zamieszone zdjęcia piesków oraz opisy dotyczące ich cech charakteru.
 
Dzięki przytulisku udało się rozwiązać problem bezdomności psów w mieście. Teraz Straż Miejska może bowiem bez problemów umieszczać tam odłowionego psa.
 
– Problem bezdomności psów będzie zawsze, jednak w znacznej mierze udało nam się poradzić z tym trudnym problemem. Miasta nie stać było na stworzenie schroniska, dlatego przyjęliśmy formę przytuliska, jako placówki, która jest w stanie zaradzić problemom bezpańskich zwierząt. Dzięki nieocenionej pracy wolontariuszy placówka działa z powodzeniem – dodaje Stanisław Kowalczyk, zastępca burmistrza Brzegu.

 

Nie zapomnij udostępnić: