Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 lipca, 2012 Tytuł artykułu

Sukces brzeżanki na Mistrzostwach Europy. Wywalczyła 2 Srebrne Medale!

Treść artykułu

W dniach 13-22 lipca w Schwechat pod Wiedniem rozgrywano mistrzostwa Europy w tenisie stołowym w kategorii juniorów (do 18 lat) i kadetów (do 15 lat). W mistrzostwach wystartowało ponad 500 pingpongistów i pingpongistek z 43 krajów. Polskę reprezentowało 18. zawodników: 4 kadetów, 4 kadetek, 5 juniorów i 5 juniorek . Polacy wracają z Austrii z 6.medalami (1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe). Bardzo udanie zaprezentowała się w kategorii kadetek brzeżanka Natalia Bajor, która wywalczyła 2. brązowe medale; w mikście, wspólnie z najlepszym polskim kadetem Patrykiem Zatówką oraz w deblu, wspólnie z Ritą Fins (Portugalia). Ponadto Natalia wywalczyła 7. miejsce w grze drużynowej i uplasowała się na miejscach w przedziale 5-8 w grze indywidualnej. W tej ostatniej konkurencji brzeżanka przeżyła horror i dramat. W walce o półfinał (strefa medalowa) spotkała się z reprezentatką Rosji, grającą stylem defensywnym Marią Malaniną. Brzeżanka miała 2 piłki meczowe przy stanie 3-3 w setach i w 7. secie 10-8. Wtedy nastąpił ten nieoczekiwany moment. Przy stanie 10-9 dla brzeżanki Rosjanka " puściła tzw. świnię "- oczywiście był to niezamierzony ruch – piłka spadła na kant stołu po stronie naszej zawodniczki i było 10-10. Niestety przeciwniczka doprowadziła ostatecznie do stanu 12-10 i mecz zakończył się jej zwycięstwem 4-3 i tym sposobem Malanina zapewniła sobie brązowy medal ME, gdyż w w walce o finał, będąc już zmęczoną nie dała rady reprezentantce Francji Marie Migot (zdobywczyni wicemistrzostwa Europy), przegrywając łatwo 0-4.

Oto wyniki Natalii na MEJiK w Schwechat w kolejności jej występów:

Gra drużynowa:

Grupa C: Polska – Estonia 3-0 (Natalia Bajor – 1,5, Paulina Knyszewska 1,0 i Zuzanna Wożniak 0,5 pkt). Polska – Rosja 0-3. Polska – Czechy 3-0 (Bajor 1,5 i Wożniak 1,5) i drugie miejsce w grupie. Turniej główny 1/8 finału: Polska – Chorwacja 3-1 (Bajor 2,0 i Wożniak 1,0). 1/4 finału: Polska – Rumunia 2-3 (Bajor 2,0). Mecz o miejsca 5-8: Polska – Białoruś 0-3. Mecz o 7 miejsce: Polska – Portugalia 3-1 (Knyszewska 2,5 i Wożniak 0,5 – Natalia nie grała, trener oszczędzał naszą zawodniczkę przed meczami w kategoriach indywidualnych.

Gra mieszana (miskt):

I runda: N. Bajor/Patryk Zatówka – wolny los, II runda: N. Bajor/P. Zatówka – Viktor Janev/Maria Yovkova (Bułgaria) – 3-1. III runda: N. Bajor/P. Zatówka – Josip Mustapic/Dorina Srebrnjak (Chorwacja) 3-0. 1/8 finału: N. Bajor/P. Zatówka – Anton Kallberg/Tilda Johansson (Szwecja) 3-0. 1/4 finału: N. Bajor/P. Zatówka – Romain Ruiz/Marion Chomis (Francja) 3-0. 1/2 finału:N. Bajor/ P. Zatówka – Can Akkuzu/Aundrey Zarif (Francja ) 2-3. Polski mikst więc zdobył brązowy medal.

Gra podwójna (debel) :

I runda: N. Bajor/Rita Fins (Portugalia) – wolny los. II runda: N. Bajor/ R.Fins – Eline Loyen/Margo Degraef (Belgia) 3-1. IV runda: N. Bajor/R. Fins – Salome Simonet/ Katerina Rehorkova (Szwajcaria) 3-0. 1/4 finału: N. Bajor/R.Fins – Andrey Zarif/Marie Migot 3-2. 1/2 finału: N.Bajor/R.Fins – Wan Yuan/Alena Lemmer (Niemcy) 0-3 i brązowy medal.

Gra pojedyncza (singiel):

Kwalifikacje: N. Bajor – wolny los. 1 runda: N. Bajor – wolny los. II runda: N. Bajor – Lisa Lung (Belgia) -4-0 (9,5,6,6) . III runda: N. Bajor – Leila Imre (Węgry) 4-0 (5,9,8,8) . 1/8 finału: N. Bajor – Roza Soposki (Francja) 4-3 (-10,6,-7,8,10,-10,7). 1/4 finału: N. Bajor – Maria Malanina (Rosja) 3-4 (-5,11,-6,12,-5,3,-10) i miejsce w przedziale 5-8. W sumie start Natalii na mistrzostwach Europy kadetek należy uznać za udany. Wraca z Austrii z dwoma brązowymi medalami i dwoma miejscami w ćwierćfinale. Po paru dniach przerwy brzeżanka będzie już się przygotowywać do nowego sezonu 2012/2013 w kategorii juniorek – na zgrupowaniu kadry juniorek w Zakopanem (2-12 sierpnia) pod wodzą trenera kadry Polski juniorek Marcina Kusińskiego.

Na zdjęciu: W grze drużynowej : Natalia pierwsza z prawej i Zuzanna Wożniak

 

Oprc. T. Strzelbicki

 

Nie zapomnij udostępnić: