Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 czerwca, 2012 Tytuł artykułu

Akcja Młodzieżowej Rady Miejskiej; – Masz psa? Pamiętaj, by po nim posprzątać

Treść artykułu

W poniedziałek (25 czerwca) brzeska Młodzieżowa Rada Miejska przed Brzeskim Centrum Kultury zainaugurowała kampanię społeczną pod nazwą „Posprzątaj swoje miasto-posprzątaj po swoim psie”. W ciągu najbliższych dni w miecie pojawią się plakaty informujące o konieczności sprzątania po zwierzętach, a młodzi rajcy będą rozdawać w centrum ulotki informujące o akcji i zachęcające do utrzymania czystości w Brzegu. Do ulotek zostaną dołączone również specjalne worki i zestawy jednorazowe służące do zbierania nieczystości.

– Natomiast przedszkolaki wybierając się na spacer do parków zabiorą ze sobą tzw. mandaty z uśmiechem, które wręczą właścicielom psów. W akcję zaangażowały się przedszkola nr 1 i 6 oraz instytucje, spółki i sponsorzy – informuje Marta Borkowska, wiceprzewodnicząca MRM. – Patronem jest Burmistrz Miasta Brzegu, a kampanię wspierają sponsorzy: Intermarche Brzeg, Spółdzielnia Mieszkaniowa Zgoda, PKS Brzeg, ZNM w Brzegu, PWiK w Brzegu, firma Wirga Brzeg, ZHK w Brzegu, BCK oraz MOSiR i agencja reklamy Menson. Autorką oprawy graficznej kampanii jest pani Beata Staszczyk z BCK. Zachęcam wszystkich do wspierania naszej akcji i wspólnego dbania o środowisko lokalne, skwery, podwórka i tereny zielone. 

Podczas inauguracji akcji oprawę artystyczną zapewniły przedszkolaki z placówek nr 1 oraz 6 śpiewając m.in. utwory poświęcone ekologii i właśnie sprzątaniu po swoich psiakach. Zestaw piosenek przygotowała również młodzież z Brzeskiego Centrum Kultury.

Nie zapomnij udostępnić: