Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 czerwca, 2012 Tytuł artykułu

XV Letnie Igrzyska Sportowe Przedszkolaków w Brzegu

Treść artykułu

 

 

W gorącej atmosferze sportowej rywalizacji podsycanej  rozgrywającymi się właśnie mistrzostwami EURO w dniu 11.06. 2012r. odbyły się XV Letnie Igrzyska Sportowe Przedszkolaków.  W bieżącym roku organizatorem Igrzysk było Przedszkole Publiczne nr 3 w Brzegu   przy ul. Zielonej 23. Z uwagi na nie sprzyjające warunki pogodowe impreza odbyła się gościnnie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Lompy.
 
Pani Dyrektor Urszula Siwek przywitała serdecznie przybyłych gości –   zastępcę Burmistrza Miasta Brzeg – Stanisława Kowalczyka, dyrektorów   i nauczycieli wszystkich przybyłych placówek, rodziców, małych zawodników i kibiców. Igrzyska rozpoczął   przemarsz wszystkich reprezentacji przedszkolnych. Następnie wprowadzono flagę olimpijską i odśpiewano hymn olimpijski przedszkolaków. Z kolei   przystąpiono do części sportowej, w której udział wzięły reprezentacje wszystkich brzeskich przedszkoli. Tu już wrzawie i dopingom nie było końca, zawodnicy ze sportowym zacięciem   pokonywali  tory przeszkód w kolejnych konkurencjach. Były wśród nich m.in. slalom, skoki naprzemienne, przejście przez przeszkody z woreczkiem, chód mierniczy, wyścig w beczce. Wszyscy sprawnie pokonywali kolejne przeszkody, w dzieciach z każdą minutą rósł zapał i duch sportowej rywalizacji. Przed obradami jury dzieci z PP 3 zaprezentowały swoje umiejętności taneczne: taniec nowoczesny w parach, układ  choreograficzny do przeboju z Euro2012 „Koko EURO spoko”. Występy rozgrzały publiczność i zachęciły do wspólnego śpiewu.
 
Igrzyska zakończono uroczystym wręczeniem złotych medali, dyplomów i pucharów dla wszystkich zawodników poszczególnych przedszkoli. Zmęczeni, ale też uradowani olimpijczycy pozowali do zdjęć na podium medalowym.   Wszystkie etapy imprezy przebiegały sprawnie, wszystko było dopięte na „ostatni guzik” dzięki znakomitej organizacji pracowników z PP 3. Za pomoc w organizacji igrzysk dziękujemy nauczycielowi oraz uczennicom  z Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 w Brzegu, oraz Pani dyrektor ZSZ nr 2 z  Oddziałami Integracyjnymi za udostępnienie sali gimnastycznej
Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci przedszkolaków, już nie mogących doczekać się następnych zawodów sportowych.
 
                                                            Grono Pedagogiczne Przedszkola Publicznego Nr 3 w Brzegu

 

 

Nie zapomnij udostępnić: