Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 czerwca, 2012 Tytuł artykułu

Rada Rodziców PP nr 10 wśród finalistów krajowych konkursu MEN „Mam 6 lat”

Treść artykułu

 
29 maja 2012 r. w Opolu odbyła się uroczystość podsumowująca wojewódzki etap konkursu „Mam 6 lat”, którego inicjatorem była Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas. Celem konkursu było m.in. upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy między radami.
 
Kapituła na szczeblu wojewódzkim najwyżej oceniła sprawozdania Rad Rodziców trzech szkół podstawowych i trzech przedszkoli. Wśród laureatów wojewódzkich znalazła się Rada RodzicówPrzedszkola Publicznego nr 10 w Brzegu. W Gali wojewódzkiej wzięli udział: z-ca Burmistrza Stanisław Kowalczyk, dyrektor PP10 Iwona Makarewicz i przedstawiciel Rady Rodziców Jerzy Guziak. Wszystkie szkoły i przedszkola uczestniczące w konkursie otrzymały listy gratulacyjne oraz pamiątkowe tablice: "Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły" i "Szkoła przyjazna dla sześciolatka", które wręczyła Pani Anna Dakowicz-Nawrocka wraz z Panią Haliną Bilik. Szkoły i przedszkola, które przygotowały najlepsze projekty otrzymały nagrody – zabawki i pomoce naukowe.
 
4 czerwca 2012r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się Gala Finałowa konkursu „Mam 6 lat”, będąca podsumowaniem 16 gal regionalnych. W konkursie udział wzięli rodzice z 266 przedszkoli i 412 szkół z całej Polski. Konkurs przyczynił się do promocji i upowszechniania najciekawszych form aktywności rad rodziców, przygotowujących przedszkolaków do rozpoczęcia nauki w szkole oraz warunki do przyjaznej adaptacji sześciolatków.
(oprc. PP 10)

Nie zapomnij udostępnić: