Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 czerwca, 2012 Tytuł artykułu

Kibicuj naszej reprezentacji na Euro 2012. Na stadionie miejskim rusza Brzeska Strefa Kibica. Sprawdź program transmisji spotkań piłkarskich

Treść artykułu

  Już od najbliższego piątku (8 czerwca) wszyscy chętni kibice będą mogli oglądać na brzeskim stadionie miejskim transmisje rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. W dniu meczu inauguracyjnego Strefa będzie otwarta już od godz. 17. (Program transmisji w załączniku).

Brzeską Strefę Kibica urządzono w oparciu o stadion miejski. Na trybunach płyty głównej boiska zasiądą kibice, natomiast telebim będzie ustawiony na płycie głównej. Natomiast na parkingu przed stadionem zostaną uruchomione stoiska gastronomiczne z posiłkami i napojami.
 
– Zapraszamy na transmisje wszystkich meczy Euro 2012. Strefa będzie czynna przez całe mistrzostwa – zachęca Andrzej Sowa, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury, współorganizator Brzeskiej Strefy Kibica. Współorganizatorami przedsięwzięcia są również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta w Brzegu. – W dni, kiedy będzie przerwa w rozgrywkach zaplanowaliśmy projekcję filmów fabularnych. To będą niespodzianki. Oczywiście, planujemy również inne drobne atrakcje. Również i na te imprezy wstęp jest wolny.
 
Jedną z atrakcji ma być impreza zaplanowana wspólnie z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej – MAŁE EURO 2012. W czasie Euro 2012, czyli 15 i 16 czerwca, Brzeg będzie świętować 10-lecie współpracy z czeskim Beroun. Na obchody zaproszono gości z miast partnerskich Brzegu: czeskiego Beroun, niemieckiego Goslar i francuskiego Bourg en Bresse. Gwiazdą jubileuszu będzie grupa Farben Lehre, która zagra 16 czerwca.
 
W związku z uruchomieniem Strefy Kibica zmienia się organizacja ruchu drogowego w rejonie stadionu. Od 8 czerwca do 1 lipca 2012 r. ruch będzie kierowany w jedna stronę, od skrzyżowania ulic Kusocińskiego-Kochanowskiego, poprzez Sportową i następnie do wyjazdu poprzez ulicę Kilińskiego.
 
Na ulicy Kusocińskiego i Sportowej będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się po prawej stronie jezdni.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: