Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 maja, 2012 Tytuł artykułu

Kibicuj naszej reprezentacji na Euro 2012. Brzeska Strefa Kibica na miejskim stadionie

Treść artykułu

Każdy, kto lubi wspólne kibicowanie będzie mógł obejrzeć wszystkie mecze Mistrzostw Europy 2012. Gmina Miasto Brzeg wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Brzeskim Centrum Kultury wspólnie zaangażowały się w uruchomienie na miejskim stadionie specjalnej Brzeskiej Strefy Kibica z przekazem telewizyjnym z rozgrywek piłkarskich.

– Pomysł na strefę jest bardzo prosty: mamy piękny stadion, gdzie można przeżywać wspaniałe sportowe emocje, a kibice mogą czuć się tutaj, jak by byli na prawdziwym meczu piłkarskim. Wszystko za sprawą telebimu, na którym będą wyświetlane mecze na żywo z rozgrywek Euro 2012 – informuje Krzysztof Kulwicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu, gospodarz obiektu.
 
Pierwsze spotkanie piłkarskie będą transmitowane, oczywiście, 8 czerwca, kiedy to zobaczymy mecz otwarcia Euro 2012 ze Stadionu Narodowego w Warszawie.
 
– Chcemy, by kibice mieli w strefie zapewniony komfort oglądania transmisji. Dlatego, jak przystało na prawdziwą strefę futbolową, zaplanowaliśmy również catering oraz – w przerwach transmisji – ciekawe wydarzenia kulturalne, sportowe i rozrywkowe– zapowiada Beata Zatoń-Kowalczyk, kierownik Biura Promocji. Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Brzegu.  – Wstęp do strefy kibica mają wszyscy chętni. Wejście jest oczywiście bezpłatne.
 
Gospodarze przygotowują też dodatkowe atrakcje. W dniach, kiedy nie będzie meczy, na telebimie będą wyświetlane filmy. Zaplanowano także wspólnie z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej – MAŁE EURO 2012.
 
To jednak nie wszystkie atrakcje związane z uruchomieniem Strefy Kibica. Otóż w czasie Euro 2012 Brzeg będzie świętować 10-lecie współpracy z czeskim Beroun. Na obchody zaproszono gości z miast partnerskich Brzegu: czeskiego Beroun, niemieckiego Goslar i francuskiego Bourg en Bresse.  Z tej okazji również zaplanowano dodatkowe imprezy na stadionie.
 
– Jubileusz współpracy partnerskiej miast odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca. Wspólnie z gośćmi z miast partnerskich obejrzymy na miejskim stadionie mecz Polska – Czechy – precyzuje Beata Zatoń-Kowalczyk.
 
Dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury, Andrzej Sowa dodaje: –     Przewidziane są imprezy rekreacyjne, mini igrzyska dla dzieci i młodzieży na zasadzie gier i zabaw na stadionie. Wystąpią nasi lokalni artyści. Gwiazdą imprezy będzie grupa Farben Lehre, która zagra drugiego dnia imprezy. O szczegółach wydarzeń na miejskim stadionie podczas Mistrzostw Europy EURO 2012 będziemy na bieżąco informować.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: