Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 czerwca, 2012 Tytuł artykułu

W Brzegu gości młodzież z gimnazjum z miasta partnerskiego Goslar

Treść artykułu

To kolejna już wymiana młodzieży i wizyta grupy nastolatków z naszego miasta partnerskiego Goslar w Niemczech. Tym razem młodzież przez tydzień będzie mieszkać u swoich rówieśników z brzeskich gimnazjów nr 1 oraz 3. Podczas pobytu w Brzegu o obejrzą nie tylko brzeskie szkoły, ale również i zabytki, zwiedzą najważniejsze miejsca miasta, w tym stadion, centrum czy pływalnię.

– W Polsce jestem stałym bywalcem, bo mam tutaj rodzinę. Natomiast do Brzegu przyjechałem po raz pierwszy i muszę przyznać, że to bardzo fajne miasto. Dawne budynki mieszkają się z nowymi, powojennymi. W Goslar jest podobnie – powiedział Dominik Hetmańczyk.

Młodzież z Niemiec odwiedziła m.in. ratusz miejski, gdzie czekał na nich gospodarz miasta, Burmistrz Wojciech Huczyski. Opowiedział nastolatkom nie tylko o historii, ale również o wszystkim, co aktualnie dzieje się w Brzegu. Mówił o inwestycjach, budowanej przystani, sfinalizowanym niedawno stadionie miejskim. Pokazał również sale rajców i zabytkowe pomieszczenia ratusza.

– Mam nadzieję, że przyjaźnie, jakie nawiążecie z waszymi brzeskimi koleżankami i kolegami przetrwają następne lata. Dzisiaj, kiedy odwiedzamy Goslar niemal na każdym kroku dowiadujemy się, że współpraca zapoczątkowana przez nasze miasta i wymiana młodzieży przynosi właśnie efekty. Otóż teraz to osoby mają dzisiaj po 30. 40 lat, przyjaźnią się dzięki wspólnym odwiedzinom właśnie w latach szkolnych.

Gospodarz miasta podkreślał znaczenie, jakie mieszkańcy przywiązują do swoich przyjaciół z Niemiec, czyli przedwojennych mieszkańców Brzegu.

– Są zawsze mile i ciepło przez nas przyjmowani, bo przecież łączy nas Brzeg – dodał Wojciech Huczyński.

Dyrektor Christian Von Dohm z Gymnasium z Goslar, który przyjechał wraz z młodzieżą do Brzegu powiedział, że czuje się tutaj jak w domu.

– Brzeg jest nam bardzo bliski i wiem, że Goslar wam również. Cieszymy się, że możemy do was przyjeżdżać i zawsze jesteśmy traktowani tutaj jak przyjaciele – podsumował szef szkoły.

Nie zapomnij udostępnić: