Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 maja, 2012 Tytuł artykułu

V Rajd Przedszkolaka. Zobacz jak dzieci propagują turystykę rowerową

Treść artykułu

W sobotę 26 maja 2012 odbył się po raz piąty Rajd Rowerowy Przedszkolaka zorganizowany przez Przedszkole Publiczne nr 5 . Na Plac Polonii Amerykańskiej przyjechało ponad 150 przedszkolaków z rodzicami, rodzeństwem oraz absolwenci przedszkola. Grupa rowerzystów ubrana w biało-czerwone barwy w klimacie ,,Euro 2012” przejechała głównymi ulicami miasta. Celem przejazdu było przede wszystkim świętowanie wolności poruszania się, jaką daje rower oraz zachęcenie innych do aktywnego spędzania wolnego czasu na rowerze. Imprezą tą włączyliśmy nasze miasto do ogólnopolskiej akcji ,,Święta Cyklicznego”. http://swietocykliczne.pl/2012/

Jednym z głównych punktów postojowych rajdu był dziedziniec Zamku Piastów Śl. gdzie tradycyjnie już od kilku lat przedszkolaki otrzymują odznaki PTTK ,,Siedmiomilowe Buty”. Odznaki srebrne ,za przejście 30 km. otrzymało 25 pięciolatków, a odznaki złote ,za przejście 50 km. otrzymało 23 sześciolatków. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Natalia Meketiuk i Filip Fonfara, którzy już zdobyli obie odznaki i dziś otrzymali kolejną ,,Dziecięcą Odznakę Turystyczną”. Odznaczeń dokonał pan Burmistrz Stanisław Kowalczyk.
Po wielkich emocjach uczestnicy rajdu opuścili dziedziniec Zamku i pod eskortą policji i Straży Miejskiej bezpiecznie dojechali na Stadion Miejski. Tam na mamy czekała niespodzianka w postaci występów dzieci oraz słodkiego poczęstunku w sali konferencyjnej kompleksu sportowego. Po trudach pokonania trasy i występach , nasi najmłodsi uczestnicy z wielkim apetytem jedli kiełbasę z grilla, a po krótkim odpoczynku brali udział wraz z rodzicami w konkursach sprawnościowych .Nie zabrakło też atrakcji dla dorosłych.: mamy poznały sposób chodzenia z kijami Nordic Walking, a tatusiowie rozegrali mecz piłki nożnej.
Organizator dziękuje za zabezpieczenie imprezy: Komendzie Powiatowej Policji, Straży Miejskiej oraz BKMAW, ,Na Przełaj”

Nie zapomnij udostępnić: