Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 maja, 2012 Tytuł artykułu

Ruszyło ocieplanie budynków użyteczności publicznej

Treść artykułu

Brzeg wielkim placem robót budowlanych. Ruszyło ocieplanie budynków użyteczności publicznej
Poza wymianą instalacji grzewczych, drzwi i okien, budynki zostaną ocieplone. Dzięki temu zyskają nowe elewacje i estetyczny wygląd.
O tym jak ciepło będzie w szkołach i przedszkolach ich uczniowie przekonają się już najbliższej jesieni. Do tego czasu mają zostać zakończone wszystkie roboty w budynkach oświatowych.

– Roboty właśnie ruszyły i potrwają najbliższe kilka miesięcy – informuje Lucyna Mielczarek, kierownik Biura Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta w Brzegu. – Niebawem będzie można zobaczyć jak wokół budynków szkolnych i przedszkolnych zostaną ustawione rusztowania i odpowiednie zabezpieczenia umożliwiające bezpieczne korzystanie z obiektów, podczas trwania robót. Główna część robót, związanych z wymianą instalacji, okien itp. ma zostać zrealizowana podczas wakacji. Reszta, w tym np. ocielenia elewacji -jesienią.
Na razie prace trwają w pięciu przedszkolach (nr 5, 6, 7, 10). W kolejnej placówce-przedszkolu nr 11-roboty ruszą najwcześniej za kilkanaście dni. W ostatni piątek rozstrzygnięto bowiem przetarg na wykonanie prac. Budowlańcy pojawili się również w szkołach. Chodzi o gimnazja nr 1 i 3 oraz zespoły szkół nr 1 i 2.
– Termomodernizacja obejmuje również budynek Ratusza, w którym wymieniamy całą stolarkę okienną i wewnętrzną instalację centralnego ogrzewania – dodaje kierownik Mielczarek.

Termomodernizacja budynków oświatowych pochłonie w roku bieżącym prawie 7,0mln. zł. Prace będą dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Systemu Zielonych Inwestycji (GIS) w wysokości 30% kosztów kwalifikowalnych zadania. Na 60% kosztów Gmina uzyskała pożyczkę z tego samego źródła, pozostałe 10% stanowi wkład własny Gminy. Przedsięwzięcie jest kontynuacją projektu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie gminy miasta Brzegu rozpoczętego w minionym roku. Pierwsze efekty już można zobaczyć oglądając budynki dwóch przedszkoli-nr 2 i 3.

 
Informacja dodatkowa:
Oto wykaz firm, które prowadzą prace termo modernizacyjne w poszczególnych budynkach miejskich:

1) „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miasto Brzeg” w części dotyczącej termomodernizacji budynku Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi.

Wykonawca: Firma MONTI Teresa Socha, ul. Szenwalda 10/9, 46-203 Kluczbork

2) „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miasto Brzeg” w części dotyczącej termomodernizacji budynku Ratusza.

Wykonawca: Zakład Usługowo-Produkcyjny „TAKAR” Andrzej Karaś, ul. Dąbrowskiego 28, 49-340 Lewin Brzeski.

3) „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miasto Brzeg” w części dotyczącej termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 6.

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo-Instalacyjne LP INS-STAL s.c., Konradowa 3C, 48-303 Nysa,

4) „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miasto Brzeg” w części dotyczącej termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 5.

Wykonawca: konsorcjum firm:
1. Przedsiębiorstwo Handlowo-Instalacyjne LP INS-STAL s.c., Konradowa 3C, 48-303 Nysa,
2. „PEKBUD” Peklicz Mieczysław, Wójcice 102, 48-385 Otmuchów.

5) „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miasto Brzeg” w części dotyczącej termomodernizacji budynku Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane Usługowo-Remontowe MURBET Sp. z o.o., ul. Korczak 16A, 62-800 Kalisz.

6) „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miasto Brzeg” w części dotyczącej termomodernizacji budynku Publicznego Gimnazjum nr 1.

Wykonawca: Konsorcjum firm:
1. P.H.U. NOW-BUD Leszek Nowak, ul. Osiedle 14A, 47-100 Strzelce Opolskie
2. F.H.U. HYDROMAR Sławomir Wojtanowski Rzepiennik Strzyżewski 35, 33-163 Rzepiennik Strzyżewski.
7) Termomodernizacja publicznego Przedszkola nr 7
Wykonawca: DAKAD – Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Andrzej Dąbkiewicz, ul. Parkowa 18 46-113 Wilków
8) Termomodernizacja Publicznego Gimnazjum nr 3
Wykonawca: LKJ BUD sp. Z oo, ul. Łukaszewicza 36, 62-060 Stęszew
9) „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miasto Brzeg” w części dotyczącej termomodernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 11.

Wykonawca: WASBUD Robert Wąs, ul. Wrocławska 51, 49-200 Grodków.

Nie zapomnij udostępnić: