Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 maja, 2012 Tytuł artykułu

Festiwal na Odrze Piana Bosmana – popływamy na byle czym…

Treść artykułu

Urząd Miasta Oława, przy wsparciu promocyjnym Gminy Miasta Brzegu, organizuje w tym roku II Festiwal na Odrze „Piana Bosmana”. Rozpocznie się on 26 maja br. o godzinie 12 przy Marinie nad kanałem oławskim rzeki Odry w Oławie. Potrwa do 27 maja. Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Motorowodne „Ożywić Odrę” ze Ścinawy Polskiej.

Organizatorzy przygotowują moc atrakcji na lądzie i wodzie. W programie znajdą się wyścigi motorówek i na ćwierć mili, pokaz lotu poduszkowców i akrobacji na nartach wodnych z udziałem mistrzów Europy w wakeskates, pokazy ratownictwa wodnego z udziałem psów ratowników, hol show za motorówką tuby sumo i parasailingu, a całą imprezę uświetnią występy zespołów. Znajdą się atrakcje dla dzieci – dmuchane zamki i zjeżdżalnie z wrocławskiego parku rozrywki Bobolandia, muzyczny spektakl zespołu Zejmanki, liczne konkursy i zabawy.

Dla wszystkich chętnych podczas trwania festiwalu organizowane będą przejażdżki statkami i tramwajem wodnym po Odrze na trasie Brzeg – Oława, będzie możliwość wynajęcia kajaków i rowerów wodnych. Podczas festiwalu będzie można posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu zespołów: Zejman&Garkumpel, Party Tour, Za Horyzontem, Wrzos Band, OK Band.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Brzegu i powiatu brzeskiego do Oławy i do czynnego włączenia się w to nietypowe wydarzenie, które jest nie tylko okazją do promocji naszego miasta i powstającej przystani, ale także do integracji mieszkańców całego regionu środkowej Odry i zachętą do wspólnego korzystania z potencjału rzeki nad którą leżą Brzeg i Oława.
Gmina Miasto Brzeg, w ramach promocji, będzie uczestniczyć w tym organizowanym przez Miasto Oławę Festiwalu. Nadrzędnym bowiem celem festiwalu jest promocja rzeki Odry – sprawienie, by Odra nie była postrzegana tylko w kategoriach zagrożenia. Realizując cele zakładane przez organizatorów dążymy, by ludzie dziś odwróceni od rzeki zaczęli postrzegać Odrę jako element życia gospodarczego, kulturowego i społecznego miasta.
Festiwal służy integracji środowisk związanych z żeglarstwem i sportami motorowodnymi. Przybliża znaczenie Odry dla kształtowania życia społecznego i ekonomicznego miast i gmin położonych nad jej brzegami. Zwraca uwagę na wykorzystanie rzeki jako ekologicznego źródła energii, drogi transportowej oraz miejsca służącego turystyce i rekreacji. Mamy nadzieję, że organizowane w przyszłości kolejne edycje Festiwalu staną się doskonała formą promocji powstającej u jej brzegów przystani rekreacyjno sportowej zlokalizowanej niedaleko brzeskiego Mostu Piastowskiego. Ubiegłoroczna edycja festiwalu przyciągnęła rzesze uczestników z Brzegu, Oławy i gmin ościennych.

Główną atrakcją festiwalu będą zawody na smoczych łodziach na dystansie 300 m o puchar Wojewody Dolnośląskiego oraz konkurs Pływania na byle czym. Udział w tym jakże spektakularnym konkursie może wziąć każdy kto własnoręcznie zbuduje ciekawe, oryginalne pływadło i zgłosi swój udział Komisji Konkursowej. Kanał oławski stwarza dogodne warunki do tego typu zabaw, a istniejąca przystań przy Tawernie Kapitańskiej w Ścinawie Polskiej umożliwi uczestnikom wygodne warunki do spływu. Uczestników zabezpieczać będzie WOPR i Policja Wodna z Wrocławia. Regulamin zawodów i formularz zgłoszeniowy dostępne będą na stronie internetowej Urzędu Miejskiego: www.um.olawa.pl
Organizatorzy szykują atrakcyjne nagrody.

Udział w tym przedsięwzięciu wezmą mieszkańcy miast i gmin powiatu brzeskiego, oławskiego, wrocławskiego, a także goście z Kędzierzyna-Koźla, Ścinawy i Brzegu Dolnego.
Organizatorzy zapraszają mieszkańców Brzegu i powiatu brzeskiego do Oławy i do czynnego włączenia się w to nietypowe wydarzenie, które jest nie tylko okazją do promocji naszego miasta i powstającej przystani, ale także do integracji mieszkańców całego regionu środkowej Odry i zachętą do wspólnego korzystania z potencjału rzeki nad którą leżą nasze miasta.
Zapewniamy dwa dni wybornej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Nie może nas tam zabraknąć.
 

Nie zapomnij udostępnić: