Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 maja, 2012 Tytuł artykułu

Cała Polska Biega. Akcja sportowa w Brzegu już w piątek

Treść artykułu

Przypominamy, że już w najbliższy piątek na Stadionie Miejskim i w Parku wolności im. Juliusa Peppela odbędzie się akcja Polska Biega 2012 w Brzegu. Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału. Start o godzinie 17.00. Gościem specjalnym imprezy będzie Danuta Milej (Bułkowska) – rekordzistka Polski w skoku wzwyż, medalistka wielu międzynarodowych imprez oraz uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku.

Polska Biega to akcja organizowana od kilku lat przez Gazetę Wyborczą. Z roku na rok coraz więcej ośrodków włącza się do akcji, w 2011 roku zorganizowano 616 biegów, w których wzięło udział ponad 120 000 biegaczy. Brzeg do akcji dołączył się w 2009 roku i odbyły się tu już trzy biegi.

Bieg będzie miał formę zabawy biegowej przeplatanej ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Instruktorzy na miejscu podzielą chętnych na grupy wiekowe i poziom zaawansowania startującego w sportach biegowych. Będzie również utworzona grupa dla amatorów Nordic Walking. Na koniec odbędą się biegi główne na dystansach 800 m. i „Brzeska Mila” na 1500 m., w których jego uczestnicy będą rywalizowali o zwycięstwo w sześciu kategoriach wiekowych oraz w wyścigu dla niepełnosprawnych. Trasy biegów zostaną wyznaczone na bieżni Stadionu Miejskiego oraz na terenie obiektu za trybunami boiska głównego.

Uwaga! Wszyscy uczestnicy otrzymają tzw. pakiet startowy, a na zakończenie wśród biegaczy rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody.

Informacje na temat biegu uzyskać można u Szymona Drekslera (tel. 793 530 517) oraz Ryszarda Dzwonka (tel. 504 197 872).

Minutowy plan akcji Polska Biega 2012 w Brzegu:
15.00 – Zapisy do biegów treningowych i biegu głównego
17.00 – Start poszczególnych grup do biegów treningowych w kierunku Parku Wolności im. Juliusa Peppela
18.10 – Start do pierwszego biegu głównego na 800 m. oraz do „Brzeskiej Mili” na 1500 m.
19.30 – Dekoracja zwycięzców biegu głównego „Brzeska Mila” i losowanie nagród wśród uczestników akcji.

(oprac MOSiR)

 

Nie zapomnij udostępnić: