Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 kwietnia, 2012 Tytuł artykułu

Trwa budowa przystani rzecznej przy Odrze. Zobacz zdjęcia

Treść artykułu

W budowlanej przy rzece Odrze przystani będą miejsca do cumowania łódek, kajaków i małych statków wycieczkowych. Inwestycja przekroczyła półmetek, a wykonawca zapewnia, że skończy prace na kilka miesięcy przed terminem.

Roboty na powstającej przystani idą pełną parą. Wykonany jest już pomost do cumowania jednostek pływających, gotowe są też stalowe szkielety konstrukcji urządzeń przystani, wykonywana jest droga dojazdowa z pochylnią do wodowania i hangar. Pierwotnie zakończenie prac było planowane na listopad. Teraz wiadomo już, że będzie to znacznie wcześniej.
 
– Spodziewamy się, że uda nam się sfinalizować roboty pod koniec lipca – informuje Robert Mokrzycki, inżynier budowy z firmy Navimor Invest, głównego wykonawcy prac.
Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński nie ukrywa, że inwestycja jest jednym z priorytetów miasta. W Brzegu od dawna brakuje miejsca, gdzie mogłyby swobodnie cumować łodzie i kajaki, a przede wszystkim niewielkie statki wycieczkowe.
 
– To kolejna duża inwestycja promująca miasto, otwierająca Brzeg na turystów chcących dostać się do nas właśnie Odrą – mówi Wojciech Huczyński.
 
Administratorem obiektu będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
 
– Przystań pasażerska przyjmie statki tzw. małej floty do 40-50 m długości a przy przystani turystycznej będą mogły cumować właśnie kajaki, motorówki – dodaje Krzysztof Kulwicki
Przystań ma kosztować ponad 3 mln 300 tys. zł. Na jej realizację Brzeg otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Przedsięwzięcie jest współfinansowane w ramach zadania Rewitalizacji Przestrzeni Miejskiej Centrum Miasta Brzeg.   
Nie zapomnij udostępnić: