Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 marca, 2012 Tytuł artykułu

"Brzeg-miasto, w którym mieszkam". Konkurs w Publicznym Przedszkolu nr 11

Treść artykułu

Każdy Polak wie, jak ważną rolę w jego życiu odgrywa poczucie przynależności i tożsamości narodowej.

Dlatego też u dzieci już od najmłodszych lat rozwija się uczucia patriotyczne, budzi poczucie identyfikacji ze swoją miejscowością. Aby utrwalić zdobyte wiadomości na temat symboli narodowych, miejscowości, w której mieszkamy 7 .03 2012 r. w Przedszkolu Publicznym nr 11 w Brzegu odbył się konkurs pt. „Moje miasto Brzeg”, w którym wzięły udział tegoroczne przedszkolaki. przygotowany przez nauczycielkę Barbarę Jurek. Nauczycielki wyłoniły z grup po dwóch przedstawicieli, którzy reprezentowali swoich kolegów.
Zadania były urozmaicone, dotyczyły zabytków Brzegu, ulic, herbu czy charakterystycznych budowli. Drużyny za poprawną odpowiedź dostawały punkty- cukierki. Wszystkie dzieci zostały zwycięzcami; za trud i wiadomości otrzymały dyplomy oraz upominki. Konkurs był bardzo udany, urozmaicony muzyką, elementami rytmicznymi oraz głośnymi brawami i dopingiem ze strony publiczności.
Poprzez zabawę przedszkolaki dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat Brzegu. W niedalekiej przyszłości to oni będą dbali o rozkwit naszego miasta.

Mgr Beata Czerwińska
Mgr Katarzyna Bąk

 

Nie zapomnij udostępnić: