Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 marca, 2012 Tytuł artykułu

Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Gościem będzie Jacek Hugo-Bader

Treść artykułu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I zaprasza 19 marca 2012 r. o godz. 12.00 do czytelni przy ul. Jana Pawła II 5 na spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem – dziennikarzem i  reporterem. Spotkanie zorganizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Jacek Hugo-Bader od 1991 r. zawodowo związany jest z "Gazetą Wyborczą", na łamach której regularnie publikuje swoje reportaże. W Rosji i byłych krajach ZSRR spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 r. samotnie przejechał samochodem drogę z Moskwy do Władywostoku, a w zimie 2010 r.  podróżował autostopem po całej Kołymie. W 2011 roku ukazała się jego najnowsza książka "Dzienniki Kołymskie". 
Jacek Hugo-Bader jest współautorem filmu dokumentalnego pt."Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy".  Jego książka "W rajskiej dolinie wśród zielska" została nominowana do Nagrody Literackiej NIKE. Za "Białą gorączkę" w 2010 r. otrzymał Nagrodę im. Arkadego Fiedlera "Bursztynowy Motyl" oraz nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press w roku 1999 i 2003. Uhonorowany głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Nie zapomnij udostępnić: