Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 lutego, 2012 Tytuł artykułu

Spacerem do Przedszkola na Spacerowej

Treść artykułu

Idąc ulicami miasta Brzeg, skręcamy w uliczkę prowadzącą do parku. Tam dostrzegamy duży budynek, z którego wydobywa się radosny gwar dzieci.                    

  To Przedszkole Publiczne nr 11 na ulicy Spacerowej. Ciekawość zaprowadziła nas do środka. Dowiedziałyśmy się, że w tym dniu dzieci zaprosiły swoich Dziadków, gdzie zaprezentowały się przed nimi w tańcu i piosence.

Bal Karnawałowy, Mikołajki czy bożonarodzeniowe Jasełka to tylko niektóre uroczystości, jakie mają co roku miejsce w przedszkolu. Przepiękne dekoracje, odświętne stroje dzieci  i wzruszające scenariusze przedstawień pisane przez nauczycielki  to elementy jakimi może się poszczycić „Jedenastka”.

Zaproszeni goście, każde  przedstawienie, oglądają ze łzami w oczach i wielkim przejęciem. Tak było w listopadzie w Brzeskim Centrum Kultury , kiedy to Przedszkole obchodziło swoje 30 lecie istnienia. Zaproszeni goście oraz rodzice dzieci obejrzeli wówczas spektakl słowno-muzyczny pt. „Z biegiem Wisły”. Dzieci poruszając się autostopem po Polsce odwiedziły różne krainy geograficzne  przedstawiając   słowem   i tańcem wszystko to, co dla nich charakterystyczne. Przybliżyły Warszawę i twórczość Fryderyka Chopina, zatańczyły krakowiaka, poloneza, oberka i trojaka.                                       

Stałymi gośćmi Przedszkola są rodzice, emerytowani nauczyciele, pracownicy biur oświaty, którzy goszczą na uroczystościach z okazji ich święta, na festynach i piknikach rodzinnych. W przedszkolu pozwijana jest wrażliwość teatralna, poprawna ojczysta mowa, oraz poczucie własnej tożsamości narodowej jak i europejskiej.

W Przedszkolu dzieci uczą się również języka angielskiego, mają zajęcia logopedyczne, korekcyjno- kompensacyjne i z gimnastyki korekcyjnej. Placówka położona jest w atrakcyjnym miejscu w centrum miasta, blisko parku.                    

Wychodząc z budynku byłyśmy już przekonane , że tutaj warto oddać swoje dziecko, aby prawidłowo się rozwijało i zaspokoiło swoją ciekawość poznawczą  świata.  

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                  Opracowała:
mgr Beata Czerwińska
                                                                                                                                                                                                                mgr Katarzyna Bąk
 
 

 

Nie zapomnij udostępnić: