Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 stycznia, 2012 Tytuł artykułu

Hit na weekend! Przyjdź i zagraj na wielkim Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu

Treść artykułu

Już po raz czwarty, w sobotę i niedzielę (28-29 stycznia) w Ratuszu odbędzie się Festiwal Gier Planszowych pod patronatem Burmistrza Miasta Brzegu organizowany przez Beatę i Krzysztofa Olszewskich.

Impreza ma na celu popularyzację gier planszowych wśród mieszkańców Brzegu i okolic oraz integrację środowiska graczy z całej Polski skupionych wokół forum www.gry planszowe.pl.
Tradycyjnie podczas festiwalu odbędą się III Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago oraz III Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom (indyjski bilard), a w rozgrywkach wezmą udział  nie tylko gracze z Polski ale także z Niemiec i Czech.
Wypełniona prawie do granic możliwości  Sala Stropowa podczas ostatniej edycji tylko potwierdziła, że gry planszowe w Polsce stają się coraz bardziej popularne i konwenty tego typu są potrzebne.
W tym roku odwiedzający będą mieli okazję zagrać w tytuły już im znane, także poznać najnowsze gry (czasami trudno dostępne w sklepach),  również zakupić nowe pozycje do domowych kolekcji oraz zmierzyć się z innymi graczami w wielu turniejach. W tym roku zaplanowano turnieje w gry: Callisto, Carcassone, Dobble, Fauna Junior, K2, Pictureka, Pitchcar, Trio, Zingo.
Dodatkową atrakcją w tym roku będzie możliwość obejrzenia w Galerii Sztuki Współczesnej BCK w Rauszu w Brzegu wystawy, która trwa od początku stycznia "Tytus – najsłynniejszy harcerz Rzeczypospolitej, czyli historia Tytusa, Romka i A’Tomka" z komiksu Henryka Jerzego Chmielewskiego. Ekspozycja stanowi część cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" Wojtka Łowickiego. A jej oficjalny finisaż nastąpi w niedzielę podczas festiwalu, natomiast w przeddzień ostatniego dnia wystawy przygotowany zostanie konkurs 10 pytań do Tytusa de Zoo.
Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z tej formy spędzenia czasu, gdyż planszówki to doskonały sposób na łączenie pokoleń i budowanie więzi między ludźmi.

 

Nie zapomnij udostępnić: