Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 stycznia, 2012 Tytuł artykułu

Brzeżanin we władzach Parlamentu Europejskiego

Treść artykułu

Urodzony w Brzegu i doskonale tutaj znany europoseł Jacek Protasiewicz został nowym wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Funkcję tą będzie pełnić przez najbliższe 2,5 roku, czyli do końca kadencji w 2014.

Jacek Protasiewicz jest europosłem Platformy Obywatelskiej. Od czasów studenckich jest związany z Wrocławiem, gdzie obecnie mieszka. Jednak, jak sam wielokrotnie podkreśla, czuje się przede wszystkim brzeżaninem. Tutaj mieszkają jego rodzice i siostra.

Poseł Protasiewicz urodził się 5 czerwca 1967 roku. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego. Potem rozpoczął studnia we Wrocławiu, z którym po zakończeniu nauki związał swoje losy zawodowe. Właśnie z czasów licealnych i studenckich Protasiewicz ma w naszym mieście najwięcej przyjaciół.

– Z całego serca gratulujemy Jackowi awansu i życzymy pomyślności oraz udanej pracy w europarlamencie – mówi Wojciech Huczyński, burmistrz Brzegu. – Jacek cały czas interesuje się sprawami naszego miasta, pyta, co się w nim dzieje, o wydarzenia. Jestem z nim w stałym kontakcie. Niebawem otworzy w naszym mieście swoje biuro poselskie .  

(zdjęcie-www.protasiewicz.pl)

Nie zapomnij udostępnić: