Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 grudnia, 2011 Tytuł artykułu

Brzeg z tytułem „Samorządowy Lider Edukacji”. Nasza gmina wyróżniona prestiżowym certyfikatem oświatowym!

Treść artykułu

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego pod patronatem Parlamentu Europejskiego oraz Przewodniczącego Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przyznała Gminie Miasto Brzeg certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”. Oznacza to, że miasto zostało laureatem konkursu i programu certyfikacji gmin i powiatów w ramach programu „Samorządowy Lider Edukacji” organizowanego przez Fundację.Nagrodę dla miasta odebrał burmistrz Wojciech Huczyński.

– Uzyskanie certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji” oznacza, że Państwa gmina wyróżnia się na tle innych podmiotów samorządowych pod względem inwestycji w edukację i działalność na rzecz jej rozwoju, jest miejscem, w którym warto się kształcić i inwestować we własny rozwój intelektualny. Przyznanie certyfikatu potwierdza ponadto, iż gmina podejmuje aktywne działania w kierunku aktywizowania młodzieży uczącej się oraz rozwijania jej edukacyjnych i naukowych pasji oraz jest jednostką terytorialną, która dba o rozwój gospodarki opartej na wiedzy i przez to wzmacnia swoją aktywność inwestycyjną – uzasadnia Grażyna Kaczmarczyk, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
 
Dla naszej gminy uzyskanie certyfikatu i nagrody jest docenieniem inwestycji i innych działań, jakie od kilku lat mają miejsce w brzeskiej oświacie.
 
– Cieszymy się bardzo, że Fundacja doceniła nasze działania zmierzające do podniesienia poziomu edukacji na wielu płaszczyznach i jest potwierdzeniem słuszności podejmowanych decyzji – dodaje Stanisław Kowalczyk, wiceburmistrz Brzegu, odpowiedzialny za sprawy społeczne i oświatę.
 

 

Nie zapomnij udostępnić: