Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 grudnia, 2011 Tytuł artykułu

Świątecznie w Brzegu. Wielkim Rozświetlaczem miasta został Jacek Głowacki

Treść artykułu

Jacek Głowacki zwyciężył w konkursie na Wielkiego Rozświetlacza, czyli osobę, która uruchomi świąteczną dekorację centrum miasta. Instalacja składa się z 40 tys. żarówek i choinki sięgającej 8 metrów wysokości. Drzewko stoi na Placu Polonii Amerykańskiej przed Brzeskim Centrum Kultury. 

– Marzyłem o tym, aby rozświetlić Brzeg – mówił zwycięzca konkursu. Pan Jacek wspólnie z rodziną mieszka w Łosiowie. Aby jednak został tym najważniejszym człowiekiem sobotniej imprezy musiał wypełnić specjalny kupon i wysłać do sponsora, czyli firmy Kraft Foods. W nagrodę otrzymał wielki kosz słodyczy i zaproszenie do zwiedzania jednej z fabryk koncertu spożywczego.

Pomysł na iluminację Brzegu oraz imprezy okolicznościowe to zasługa właśnie Kraft Foods. Wspólnie z miastem Brzeg i starostwem brzeskim oraz Brzeskim Centrum Kultury, firma posiadająca dwie fabryki w Skarbimierzu, z powodzeniem uczestniczy w życiu kulturalnym, społecznym miasta.   Życzenia spokojnego czasu przedświątecznego w imieniu władz samorządowych składali: starosta Maciej Stefański i burmistrz Wojciech Huczyński.
Rozświetlenie Brzegu odbyło się już po raz trzeci. Brzeżanie zdążyli się już przyzwyczaić do tego święta. W sobotę na Placu Polonii Amerykańskiej bawiło się w sumie kilka tysięcy osób na imprezach trwających od popołudnia do wieczora. Dzieciom najbardziej podobał się św. Mikołaj, występ zespołu Bethel, a także specjalna wioska eskimoska, ustawiona tuż obok sceny. Dodajmy, że w rolę efektownego Mikołaja wcielił się jak zawsze niezawodny Paweł Birecki, instruktor grodkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.
– Impreza jest świetna, szczególnie podoba się dzieciom, które uwielbiają konkursu i zabawy prowadzone właśnie przez Mikołaja. Czekamy zatem na koleją imprezę za rok – oceniała pani Anna, która na imprezie bawiła się razem ze swoją 2,5-letnią wnuczką Alą.
Nie zapomnij udostępnić: