Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 grudnia, 2011 Tytuł artykułu

Medale od Prezydenta, kwiaty i szampan od burmistrza. Jubileusz rocznicy 50 i 60-lecia małżeństwa

Treść artykułu

Ponad 20 par małżeńskich świętowało w ostatni poniedziałek i środę rocznicę ślubu. Były medale pamiątkowe „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, kwiaty, szampan, a przede wszystkim wzajemne podziękowania małżonków za wspólnie spędzone lata. Tradycyjnie ceremonię zorganizowano w pięknej brzeskiej Sali Ślubów Ratusza.

– Jesteście państwo dla nas wzorem. Nie tylko miłości, ale przykładem, że można w zaufaniu, wzajemnym szacunku i zrozumieniu przeżyć ze sobą całe życie – mówił burmistrz Wojciech Huczyński, gratulując jubilatom i przekazując im medale przyznaje przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Jubilaci nie ukrywali, że poza miłością do wybranki-wybranka serca w życiu liczy się właśnie przede wszystkim spokój u partnera, którego trzeba wybrać na całe życie.

– Pamiętam jak mój ojciec powiedział mi: synu, życie i małżeństwo to nie zabawa. Dlatego wybieraj rozsądnie tak, abyś zapewnił swojej żonie godne życie i spokój. Ten spokój jest bowiem najważniejszy – wspominał Jan Andruchów, jeden z jubilatów.

Półwiecze małżeństwa świętowali w poniedziałek państwo: Andruchów Jan i Janina, Dancewicz Juliusz i Kazimiera, Grużdza Józef i Danuta, Kamczmarek Henryk i Alina, Piotrowski Józef i Danuta, Tomczyk Zenon i Augustyna, Turcza Tadeusz i Władysława, Wysmyk Kazimierz i Jadwiga, Białek Stanisław i Katarzyna, Fączek Zbigniew i Danuta, Paluszek Kazimierz i Leokadia, Pekar Ludwik i Zofia, Piechowicz Jan i Rozalia, Skarbek Eugeniusz i Helena, Pawłowicz Józef i Regina. 60 lecie małżeństwa obchodzi państwo: Smyczyński Zygmunt i Teresa, Łyczak Stanisław i Anna.

W środę natomiast medale, gratulacje oraz kwiaty odebrali państwo: Trzeciak Tadeusz i Jadwiga, Buśko Zygmunt i Alfreda, Domański Andrzej i Stanisława, Góral, Bogdan i Janina, Kołbasa Stanisław i Maria, Oelke Ewald i Irmgard, Topeczko Mieczysław i Romana, Tymorek Mieczysław i Janina oraz Ryszard i Krystyna Wesołowscy.

Nie zapomnij udostępnić: