Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 listopada, 2011 Tytuł artykułu

Polski Związek Piłki Nożnej dziękuje Brzegowi. Jest szansa na kolejne duże imprezy sportowe

Treść artykułu

W krajowym środowisku piłkarskim nie milkną komentarze po udanym meczu polskiej reprezentacji U-20 z rówieśnikami z Niemiec. Udanym podwójnie: wygraną 1:0 i debiutem nowego stadionu w Brzegu.

Na ręce burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego został skierowany specjalny list od władz PZPN, podpisany dodatkowo przez dyrektora sportowego, trenera i szkoleniowca Jerzego Engela.
 
– W imieniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej składamy podziękowania i gratulacje za organizację meczu Polska-Niemcy U-20 w ramach turnieju Czterech Narodów – pisze Jerzy Engel.
 
Poza działaczami, piłkarzami oraz środowiskiem sportowym pozytywną ocenę imprezy jak i całego obiektu wystawiły miastu media sportowe oraz opiniotwórcza prasa branżowa zajmująca się szeroko pojętym futbolem. Efektem jest m.in. propozycja TVP Sport o uruchomieniu w mieście stref kibica na Euro 2012. Jest też wola ze strony PZPN oraz Opolskiego Związku Piłki Nożnej o stałej współpracy i organizowaniu imprez piłkarskich właśnie w oparciu o bazę w Brzegu.
 
– Macie świetny kameralny stadion, prawdę mówiąc nie podejrzewałem, że jest tak nowocześnie pomyślany, jeśli idzie o np. całe zaplecze logistyczne – oceniał podczas meczu prezes PZPN Grzegorz Lato.
 
Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński podkreśla, że poza służbami i pracownikami Urzędu Miasta, którzy zorganizowali mecz, dobra markę naszego miasta oraz stadionu zawdzięczamy przede wszystkim kibicom.
 
– Środowisko piłkarskie natychmiast obiegła informacja, że w naszym mieście piłkarze spotkali się z rewelacyjnym wręcz przyjęciem i atmosferą stworzoną przez kibiców i mieszkańców. Dlatego chciałem serdecznie podziękować nie tylko służbom takim jak Policja, Straż Miejska czy MOSiR oraz pracownicy urzędu, ale właśnie kibicom za stworzenie klimatu, dzięki któremu nasze miasto i stadion zyskały dobrą markę w kraju – mówi burmistrz.
 
Dodajmy, że miasto już szykuje się na organizację imprez związanych z Euro 2012 na przełomie czerwca i lipca, oraz meczami, jakie piłkarze będą rozgrywać we Wrocławiu. Zaplanowano tam trzy spotkania europejskiego turnieju.
Nie zapomnij udostępnić: