Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 listopada, 2011 Tytuł artykułu

Śpiewają od 25 lat! Jubileusz chóru im. Św. Maksymiliana przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu

Treść artykułu

Z tej okazji mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Brzegu i okolic, sympatyków, przyjaciół oraz byłych członków chóru, na uroczysty Jubileuszowy Koncert.

Uroczystość odbędzie się 27 listopada 2011 roku, o godzinie 17.30 w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. W koncercie wystąpi również zaproszony z tej okazji Chór Chłopięcego Chóru Archidiecezji Wrocławskiej „PUERI CANTORES WRATISLAVIENSES „. Wstęp jest wolny. Koncert poprzedzi Msza Św., która zostanie odprawiona w Kościele Parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu o godzinie 16.00.

Chór Św. Maksymilina jest amatorskim, czterogłosowym chórem mieszanym,

od 11 lat prowadzonym przez Siostrę Annę Majewską. Zespół w swoim repertuarze ma pieśni sakralne, patriotyczne, ludowe i okolicznościowe. Od roku 1998 chór jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Mecenasem i opiekunem chóry został Ksiądz Prałat Bolesław Robaczek, kiedy to we wrześniu 1986 roku, wspólnie z Siostrą Stefanią Grendą założyli chór. Siostra Stefania objęła dyrygenturę nad nowo utworzoną wspólnotą parafian, skupiającą miłośników muzyki gotowych poświecić bezinteresownie swój czas dla kultywowania tradycji śpiewu, krzewienia kultury chrześcijańskiej, ubogacania śpiewem liturgii oraz życia kulturalnego w środowisku brzeskim. Od początku swej działalności chór integruje w lokalne środowisko. Jest dostrzegany przez władze kościelne diecezji wrocławskiej, władze miasta, gminy, powiatu i województwa. Chór aktywnie uczestniczy w życie parafii, miasta, regionu zapewniając oprawę muzyczną najważniejszych uroczystości religijnych, kulturalnych i społecznych. Na przestrzeni 25 lat do chóru należało 90 osób, w chwili obecnej chór liczy 36 uczestników, wśród których są studenci, pracownicy administracji, księgowe, sprzedawcy, przedstawiciele zawodów branży technicznej, inżynierowie, pedagodzy, przedsiębiorcy.

Nie zapomnij udostępnić: