Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 listopada, 2011 Tytuł artykułu

Straż Miejska apeluje: – Podczas mrozów zwracajmy uwagę na bezdomnych i osoby starsze!

Treść artykułu

Brzescy strażnicy ruszyli z akcją pomocy bezdomnym i osobom starszym. W wypadku osób bez dachu nad głową chodzi o zapewnienie im godnych warunków spędzenia zimy.

– Dlatego patrolujemy wszystkie pustostany, stare budynki oraz opuszczone altanki działkowe – relacjonuje Krzysztof Szary, komendant Straży Miejskiej. – Staramy się mieć stały kontakt z ludźmi przebywającymi w tych pomieszczeniach. Proponujemy im spędzenie zimy w schronisku im. Św. Brata Alberta w Pępicach, gdzie znajdą schronienie i otrzymają posiłki. Niestety niewielu z nich zgadza się na pobyt w przytulisku.
 
– Tutaj jest mi dobrze, a codziennie wizyty strażników dodają nam otuchy, że jesteśmy bezpieczni. Nikt nam nic nie zrobi, ponieważ czuwają nad nami właśnie strażnicy – mówi pan Bogdan, bezdomny mieszkający obecnie w piwnicach dawnego przedszkola przy ul. Trzech Kotwic.
 
Strażnicy niemal codziennie odwiedzają miejsca, w których przebywają bezdomni. Monitorują ich liczbę i pytają, czy takie osoby nie potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Funkcjonariusze są również w stałym kontakcie z pracownikami pępickiego schroniska.
 
– Apelujemy również do wszystkich mieszkańców miasta, aby w czasie zimy zwracali uwagę na swoich starszych sąsiadów – dodaje komendant Szary.  – Jeśli dzisiaj lub wczoraj nie widzieliśmy naszego sąsiada-emeryta, postarajmy się zapukać do jego drzwi, sprawdzić, dlaczego nie odebrał korespondencji czy nie zabrał ulotek leżących na jego wycieraczce. Zima jest okresem, w którym zwłaszcza ludzie starsi mogą potrzebować pomocy.
 
Straż Miejska prosi również o kontakt wszystkie osoby, które mają problemy z bezdomnymi. Komenda SM mieści się w Urzędzie Miasta w pokoju 9 A, tel. 77  416 06 60.

Nie zapomnij udostępnić: