Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 listopada, 2011 Tytuł artykułu

Podwójne zwycięstwo w Brzegu. Mamy super stadion i wygraliśmy spotkanie z Niemcami!

Treść artykułu

Mecz można obejrzeć tutaj

To największe wydarzenie piłkarskie w naszym regionie od kilkunastu lat. Nie dosyć, że nasza narodowa kadra piłkarska do lat 20 pokonała swoich rówieśników z Niemiec 1: 0, to jeszcze wszyscy zachwycali się nowym brzeskim stadionem.

Spotkanie obu reprezentacji, w ramach Turnieju Czterech Narodów (Polska, Niemcy, Włochy i Szwajcaria), było prawdziwym sportowym świętem. W Brzegu na takie wydarzenie czekano całymi latami. Dla nowego stadionu miejskiego była to swojego rodzaju premiera. Na trybunach komplet widzów, na boisku natomiast wychowankowie Polski i Niemiec, których zapewnie niebawem będziemy mogli oglądać w dorosłych narodowych reprezentacjach jak i najlepszych klubach Europy.

– Świetny obiekt, doskonale zaplanowany logistycznie pod względem rozmieszczenia budynków socjalnych, parkingów i itp. Jego kameralność sprawia, że w zupełności nadaje się do rozgrywania spotkań ligowych jak i meczów międzypaństwowych reprezentacji młodzieżowych – ocenił Rafał Wolski, zdobywca jedynej (62 minuta spotkania) bramki dla naszej reprezentacji.
 
Podczas całego spotkania kibice mogli oglądać wiele ciekawych akcji stworzonych przez zawodników obu drużyn. Młodzi Niemcy grali lepiej w pierwszej połowie spotkania tworząc kilka sytuacji podbramkowych. Polacy jednak dobrze grali w defensywie, m.in. z doskonale zgraną obroną i bramkarzem Jakubem Szumskim.
 
Głównym organizatorem widowiska sportowego w Brzegu był Opolski Związek Piłki Nożnej wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i gospodarzem obiektu, czyli Gminą Miasto Brzeg. Działacze związkowi na długo przed rozegraniem spotkania kilkakrotnie wizytowali nowe Brzeskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne wystawiając mu jak najwyższe noty.
 
– Macie w mojej osobie przyjaciela i kibica waszego nowego stadionu. Wiele dobrego słyszałem o brzeskim obiekcie i muszę przyznać, że wszystko się doskonale sprawdziło. Z naszej strony możecie być pewni, że to dopiero początek współpracy – powiedział Grzegorz Lato, prezes PZPN.
 
Burmistrz Wojciech Huczyński przypominał, że Centrum Sportowo-Rekreacyjne zbudowano z myślą o całorocznej działalności futbolowej i rekreacyjnej. Nawet w zimie, kiedy zawodnicy mogą korzystać ze sztucznej murawy.
 
– Oczywiście płyta główna pozostaje do rozgrywek ligowych oraz meczów reprezentacyjnych, natomiast dwa pozostałe boiska, w tym właśnie sztuczne, są do dyspozycji mieszkańców i miłośników piłki przez cały rok. Cieszymy się z udanego debiutu naszego Centrum i nie ukrywamy, że będziemy starać się w przyszłości o organizowanie kolejnych widowisk sportowych – podkreślał burmistrz.
 
Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Brzegu (ul. Sportowa) wybudowano w miejscu poprzedniego stadionu. Nowy obiekt ma trzy profesjonale boiska, trybuny przy murawie głównej oraz parking dla samochodów i autobusów.  Dysponuje też całym zapleczem socjalnym oraz salami konferencyjnymi, niezbędnymi do prowadzenia szkoleń, kursów dla zawodników i trenerów. Na miejscu jest też kilkanaście pokoi gościnnych.

 

Nie zapomnij udostępnić: