Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 listopada, 2011 Tytuł artykułu

Brzeska Straż Miejska apeluje do niepełnosprawnych: – Karty parkingowe umieszczajcie w widocznym miejscu, za szybą samochodu!

Treść artykułu

Po tym, jak latem Brzeg stał się jednym z najlepiej oznakowanych miast w regionie pod względem parkowania dla osób niepełnosprawnych, teraz Straż Miejska chce dokładniej kontrolować, czy kierowcy przestrzegają zasad obowiązujących na takich postojach.

Otóż prawo do zostawienia samochodu na parkingu dla osoby niepełnosprawnej mają tylko ci, którzy posiadają status niepełnosprawnego i specjalną kartę parkingową wydawaną przez starostwo powiatowe. Podstawą jej otrzymania jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
– Jeśli ktoś parkuje na postoju dla niepełnosprawnych, powinien umieścić za przednią szybą, najlepiej od strony kierowcy po wewnętrznej stronie auta, kartę uprawniającą do pozostawienia auta w takim miejscu – przypomina Krzysztof Szary, komendant brzeskiej Straży Miejskiej. – Teraz będziemy jeszcze surowiej niż dotychczas kontrolować wszystkie miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Otrzymujemy bowiem sygnały, że mimo ich właściwego oznakowania, nie wszyscy kierowcy ustępują miejsca inwalidom. Dlatego, jeśli ktoś nie ma takiej specjalnej karty parkingowej może być pewnym, że dostanie mandat. Warto też zwrócić uwagę na termin ważności karty. Wielu niepełnosprawnych ma już nieaktualne dokumenty.
W Brzegu jest kilkadziesiąt miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych na miejskich parkingach (płatnych i bezpłatnych). Każde z nich jest oznakowane. Na jezdni są namalowane białe pasy z charakterystycznym znaczkiem „miejsce dla inwalidy”. Przed każdym postojem jest umieszczony znak z taką samą tabliczką i ilością miejsc, jakie są przeznaczone dla niepełnosprawnych.
– Mandat karny za parkowanie w miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnego wynosi 500 zł – dodaje Krzysztof Szary.

Nie zapomnij udostępnić: