Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 października, 2011 Tytuł artykułu

Jubileusz szkoły przy ul. Monte Cassino. Dawniej była tu podstawówka, teraz jest gimnazjum

Treść artykułu

45 lat temu w sąsiedztwie nowego osiedla zbudowano szkołę. Nadano jej numer 9. Po reformie oświaty władze miasta zdecydowały, że będzie w niej gimnazjum nr 3. Dzisiaj szkoła świętuje kolejną rocznicę działalności.

– Zaczynaliśmy jako niewielka szkółka, zaledwie z garstką kilkunastu nauczycieli. Pasjonatów, którzy zdecydowali się podjąć trud pracy w nowej placówce – wspominał Zenon Turczak, pierwszy dyrektor szkoły, a dzisiaj nauczyciel-emeryt.

Święto szkoły było okazją do podsumowania tego wszystkiego, co działo się tu przez dziesięciolecia. Remontów, nowych inwestycji, czy wreszcie ostatnich lat działalności gimnazjum. Na uroczystej akademii spotkali się nie tylko byli uczniowie, nauczyciele, ale przede wszystkim spora grupa nauczycieli, która związała swoją karierę pedagogiczną właśnie z tą szkołą. Dzisiaj ich nazwiska to prawdziwe legendy brzeskiej oświaty. Ludzi oddanych zawodowi i nauczaniu dzieci oraz młodzieży. Wśród nich byli: Helena Łukasik (była dyrektor szkoły), Jadwiga Famulska (ostatnia dyrektor podstawówki), Małgorzata Winiarska (nauczycielka muzyki i współautorka wspaniałego hymnu szkolnego) oraz Elżbieta Kużdżał, do niedawna wicedyrektor gimnazjum. Dodajmy, że jednym z absolwentów „dziewiątki” jest Wojciech Huczyński, burmistrz Brzegu, który podczas uroczystości przekazał uczniom i nauczycielom życzenia pomyślności, wspominając własne czasy szkolne.
 
Od września dyrektorem gimnazjum jest Katarzyna Grochowska, wcześniej nauczycielka szkoły podstawowej nr 3 w Brzegu. 
Nie zapomnij udostępnić: