Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 października, 2011 Tytuł artykułu

Ulica Ptasia będzie remontowana.

Treść artykułu

Rada Miejska zgodziła się na zmiany w budżecie gminy i pożyczkę na sfinansowanie części prac. Dzięki temu miasto będzie mogło starać się o pomoc w wykonaniu przebudowy Ptasiej w opolskim urzędzie wojewódzkim.

Pieniądze mają pochodzić z rządowej puli na remonty dróg lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”. Na specjalnie zwołanej sesji radni przyjęli propozycję burmistrza dotyczącą zmian w budżecie Brzegu, pozwalającą na zaciągnięcie kredytu na drogę.

– Dzięki temu uda nam się skorzystać z pomocy rządowej na dotychczasowych zasadach. Mianowicie: połowę kosztów remontu drogi płaci samorząd, pozostała część to właśnie dofinansowanie ze „schetynówek” – informuje Barbara Iwanowiec, wiceburmistrz Brzegu.   – Sprawa jest o tyle pilna, że w przyszłym roku zmieniają się zasady udzielania pomocy. Samorządy będą otrzymywać jedynie 30 procent kosztów inwestycji drogowych. Resztę będą musiały znaleźć w swoich budżetach, co będzie trudne.
 
Na ulicę Ptasią jest już od dawna przygotowana dokumentacja budowlana. Remont ma być wykonany i rozliczony do końca roku.
 
– Wykonanie nowej nawierzchni ulicy wraz wymianą niewielkiego chodnika z zamontowaniem nowego oświetlenia będzie stanowić dokończenie modernizacji głównych ulic w rejonie osiedla bloków spółdzielczych.  Chodzi o wcześniej wyremontowane ulice, m.in.: Bohaterów Westerplatte, Sucharskiego i Gaj. Stąd konieczność pilnej decyzji rady w sprawie Ptasiej – dodaje Barbara Iwanowiec.
 
O utrudnieniach związanych z remontem oraz objazdach będą informować znaki. Przed rozpoczęciem prac stosowna informacja zostanie przekazana również do mediów.    Roboty powinny ruszyć w listopadzie.
Nie zapomnij udostępnić: