Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 października, 2011 Tytuł artykułu

Duża olimpiada małych sportowców, czyli Mini Igrzyska Przedszkolaków

Treść artykułu

Na jeden dzień sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi zamieniła się w arenę sportowej rywalizacji. W rolę zawodników wcieliły się nasze przedszkolaki. 

 
Na brzeskiej przedszkolnej olimpiadzie wszystko przebiegało tak, jak na prawdziwych zawodach dla dorosłych. Zatem byli świetnie przygotowani zawodnicy, publiczność i nauczyciele-trenerzy, dopingujący swoich małych sportowców. Przedszkolaki rywalizowały w doskonale znanych sobie konkurencjach, w tym m.in. biegu z przeszkodami czy biegu w worku. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała ekipa wolontariuszy- pracowników firmy Kraft Foods Polska, od kilku lat wspierających tego typu imprezy. Własnoręcznie przygotowali upominki dla przedszkolaków, które były nagrodami w olimpiadzie.
 
– Gościem olimpiady był Ciasteczkowy Potwór, który dał się nawet sfotografować – uśmiecha się Joanna Ewa Matryba, specjalista ds. komunikacji w Kraft Foods. – Cieszymy się, że jako sponsor Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, możemy rozszerzyć ideę olimpijską wśród najmłodszych, a przy okazji promować aktywny styl spędzenia wolnego czasu. Tak, jak w poprzednim roku, do współpracy zaprosiliśmy placówki, które znamy z konkursu Szkoły dla Ekorozwoju.
 
W olimpiadzie wzięło udział pięć reprezentacji przedszkolnych: Smaczne Truskaweczki z PP nr 1, „Pachnące Cytrynki” z PP nr 5, „Zdrowe Jabłuszka” z PP nr 3, „Pyszne Śliweczki” z PP nr 6, „Soczyste Gruszeczki” z PP nr 10. Gościnnie na boisku zaprezentowała się też ekipa gospodarzy, najmłodszych uczniów z ZS nr 2 o wdzięcznej nazwie „Ananasy z I Klasy”.
 
Dodajmy, że firma Kraft Foods ma swoją fabrykę w podbrzeskim Skarbimierzu, czego efektem jest zaangażowanie się w działalność społeczną naszego miasta.
Nie zapomnij udostępnić: