Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 października, 2011 Tytuł artykułu

Specjalne eko-miasteczko pomoże przedszkolakom w nauce ekologii

Treść artykułu

W Publicznym Przedszkolu nr 1 zainaugurowano projekt, którego celem jest intensywna nauka ekologii wśród najmłodszych. Partnerami przedsięwzięcia są Fundacja dla Ekorozwoju, firma Cadbury oraz miasto Brzeg. Cel akcji jest prosty: przedszkolaki powinny nauczyć się szanować środowisko naturalne, szczególnie swoje najbliższe otoczenie. Stąd poprzez zabawę prowadzoną przez nauczycieli będą m.in. segregować odpady, poznawać jak szanować i pielęgnować zieleń.

 

– W naszym przedszkolu już stoją oznakowane kosze, do których dzieci wrzucają osobno: papier, szkoło oraz plastik – tłumaczy Marzena Augustyn, dyrektor „jedynki”.

Uroczysta inauguracja projektu o nazwie „W ekomiasteczku na ochronie środowiska dziecko i dorosły zyska” była też okazją do przedstawienia rodzicom najbliższych planów związanych z tym przedsięwzięciem. Okazuje się, bowiem, że ekologiczne pomysły grona pedagogicznego i rodziców „jedynki” okazał się jedynym z najlepszych (zgłoszonych do konkursu w Fundacji), dlatego placówka otrzymała pomoc finansową w wys. 6 tys. zł. Władze Brzegu dołożyły kolejne 5 tys. zł.

– W miarę możliwości staramy się pomagać placówkom w realizacji projektów ekologicznych. Ten, przygotowany przez społeczność przedszkola nr 1, jest bardzo oryginalny – podkreśla Stanisław Kowalczyk, wiceburmistrz Brzegu.

Swoją pomoc w realizacji projektu jak zawsze ofiarują też rodzice.

– Na razie mamy tylko prowizoryczne domy z kartonu, które symbolizują eko-miateczko – pokazuje pani dyrektor. – W przyszłości dzięki wsparciu finansowemu na przedszkolnym podwórzu powstanie drewniana makieta miasteczka. Domy, a wśród nich właśnie kosze na śmieci pozwolą uczyć dzieci, gdzie i jak należy wyrzucać nieczystości.

Nie zapomnij udostępnić: