Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 października, 2011 Tytuł artykułu

To koniecznie trzeba zobaczyć: 13 Krajowa Wystawa Kolekcjonerska w Brzegu

Treść artykułu

W najbliższy piątek w salach Muzeum Piastów Śląskich będzie można oglądać eksponaty, kolekcje i pamiątki związane z Księstwem Brzeskim. 

 
Wszystkie eksponaty (karty pocztowe, publikacje czy haftowane tkaniny) są historycznie związane z jubileuszem 700-lecia Księstwa Brzeskiego.  Będą pokazywane już od piątku w salach muzeum. Wernisaż zaplanowano na godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

– Wystawa wpasowuje się w jubileusz Księstwa, a dzięki kolekcjonerom i pasjonatom możemy zaprezentować szerszej publiczności niezwykle interesujące zbiory poświęcone dynastii Piastów Brzeskich – zachęca do zwiedzania wystawy Tomasz Fronckiewicz z Galerii Sztuki Współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury. – Inaczej niż dotychczas, zapraszamy wszystkich nie do galerii w ratuszu, a właśnie do sal muzealnych. W historycznej siedzibie
Piastów chcemy świętować jubileusz.
Zbiory ze swoich kolekcji przedstawi 10 osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu Kolekcjonerów we Wrocławiu. W Brzegu działa Koło Stowarzyszenia, którego prezesem jest Tadeusz Sadowiński, od lat przygotowujący i organizujący wystawy kolekcjonerskie w naszym mieście.
– Na wernisaż powinni przyjść szczególnie ci, którzy chcą m.in. nabyć okolicznościowe karty pocztowe wydane przez Pocztę Polską z okazji 700-lecia Księstwa Brzeskiego. Będzie też specjalna karta telefoniczna, którą wydała Telekomunikacja Polska. To wyjątkowy rarytas, bowiem seria wydawnicza liczy jedynie 125 egzemplarzy – dodaje Tomasz Fronckiewicz.
Nie zapomnij udostępnić: