Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 czerwca, 2011 Tytuł artykułu

Adam Bubiłek nie żyje

Treść artykułu

Adam Bubiłek – wieloletni dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury zmarł 22 czerwca 2011 r. po ciężkiej chorobie. Miał 59 lat.

Adam Bubiłek praktycznie od zawsze związany był z Brzegiem. Dał się poznać jako prężny animator kultury, zawsze mocno zaangażowany w pracę, którą wykonywał. To, między innymi dzięki Jego pasji i zaangażowaniu, w Brzegu oglądać mogliśmy niejednokrotnie znakomitych i znanych nie tylko w kraju artystów. Wiele imprez kulturalnych, w których uczestniczyć mogli brzeżanie, w dużym stopniu były zasługą Adama Bubiłka. Dni Księstwa Brzeskiego, Brzeskie Konfrontacje Muzyczne, Festiwal Piosenki Religijnej Corda Cordi, Festiwal Sztuki Ulicznej Busker Bus czy też szczególnie uwielbiany przez Niego Jazz nad Odrą (sam zresztą był od lat miłośnikiem tego gatunku muzycznego ) – to tylko niektóre z nich.

Śmierć Adama Bubiłka to ogromna strata dla Jego najbliższych i tych, którzy Go znali i z nim współpracowali. To także ogromna strata dla brzeskiej kultury.

Wyrazy ogromnego współczucia rodzinie i najbliższym Adama Bubiłka składają Burmistrz Miasta Brzegu – Wojciech Huczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Brzegu – Mariusz Grochowski, radni Rady Miejskiej Brzegu oraz pracownicy Urzędu Miasta w Brzegu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 24 czerwca 2011 r. o godzinie 10.30 na cmentarzu przy ul. Starobrzeskiej w Brzegu.
 

Nie zapomnij udostępnić: