Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 lutego, 2011 Tytuł artykułu

Zainaugurowano III edycję konkursu dotacyjnego Programu Szkoły dla Ekorozwoju

Treść artykułu

7 lutego br. w sali stropowej Brzeskiego Ratusza Fundacja Partnerstwo dla Środowiska zorganizowała konferencję inaugurującą program dotacyjny Szkoły dla Ekorozwoju , którego priorytetem na 2011 rok jest budowa sieci Szkół dla Ekorozwoju w powiecie brzeskim.

Gośćmi konferencji byli: Joanna Matryba reprezentująca firmę Cadbury – partnera w/w programu, Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, Kierownik Biura Promocji Urzędu Miasta Beata Zatoń – Kowalczyk, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zgoda” Henryk Wujek – członek Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej, reprezentująca Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego Naczelnik Wydziału Promocji Brygida Jakubowicz oraz dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych
i ponadgimnazjalnych lokalne media i wielu szacownych gości. 
Konferencję prowadzili: lokalny koordynator projektu „Szkoły dla Ekorozwoju” Wiesława Kostrzewa – Andros i krajowy koordynator projektu Małgorzata Łuszczek z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.
Dzięki partnerowi programu – firmie Cadbury – o dotację do 8 tysięcy złotych, na realizację projektów przyczyniających się do zrównoważonego rozwoju środowiska lokalnego będą mogły starać się wszystkie szkoły i organizacje działające na rzecz szkół powiatu brzeskiego oraz szkół z województwa opolskiego.
Program Szkoła dla Ekorozwoju pokazuje, że każdy z nas może włączyć się we wdrażanie zasad rozwoju zrównoważonego, rozwijać współpracę lokalną, przedsiębiorczość i szacunek dla środowiska naturalnego. Szkoły, przystępujące do programu realizują praktyczne projekty związane z ochroną środowiska, które przynoszą wymierne efekty.
7 szkół powiatu brzeskiego realizowało projekty w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju, 11 jest w trakcie realizacji. Dzięki dotychczasowym projektom w szkołach i przedszkolach powstały zielone ścieżki edukacyjne, pracownie lekcyjne na świeżym powietrzu, wymieniono oświetlenie na energooszczędne i przyjazne dla zdrowia dzieci, tereny przyszkolne zostały zazielenione i wzbogacone o ogródki, a także bezpieczne place zabaw.
Projekty realizowane przez nauczycieli wspólnie z dziećmi, uczniami, rodzicami i lokalnymi instytucjami przy dużej pomocy organów prowadzących przedszkola i szkoły.
Zaangażowanie firmy Cadbury w działania na rzecz społeczności lokalnej i ekologii nie ogranicza się do udzielania dotacji, ale obejmuje również wolontariat pracowników, którzy coraz chętniej po godzinach swojej pracy podejmują się wspólnych działań ze szkołami realizując projekty zmieniające nasze otoczenie.
III edycja Programu Szkoły dla Ekorozwoju to szansa na kolejne pomysły, które przyniosą realną zmianę okolicznym szkołom i mieszkańcom.
Na zakończenie rozmowy panelowej jego uczestnicy Pan Wojciech Huczyński Burmistrza Miasta Brzegu, Pani Brygida Jakubowicz Naczelnik Wydziału Promocji – reprezentująca starostę brzeskiego, Beata Zatoń – Kowalczyk kierownik Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki , Pani Joanna Matryba specjalistę ds. komunikacji z Firmy Cadbury, Henryk Wujek członek Zarządu Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej i Jolanta Szuchta dyr. Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3
w Grodkowie radna Rady Powiatu zadeklarowali pomoc w realizacji szkolnych projektów.
Informacje dotyczące realizacji programu można uzyskać u koordynatora: wieskaandros@gmail.com

Nie zapomnij udostępnić: