Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 grudnia, 2010 Tytuł artykułu

Kilka tysięcy osób bawiło się podczas Świątecznej Iluminacji Brzegu!

Treść artykułu

W tym roku iluminacja została stworzona z rekordowej liczby blisko 40 tysięcy światełek. Mikołajkową zabawę dla mieszkańców zorganizowała firma Cadbury we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta Brzeg.
BRZEG, 7 grudnia 2010 r. – Wieczorem 6 grudnia ul. Długa w Brzegu rozbłysła ciepłym, żółtym światłem 40 tysięcy świątecznych lampek. Tym samym w mieście nastał prawdziwie świąteczny klimat, zwiastując zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Iluminacja i towarzyszące rozświetleniu miasta liczne atrakcje z okazji Dnia Świętego Mikołaja to prezent od firmy Cadbury. W radosnym wydarzeniu udział wzięło kilka tysięcy mieszkańców Brzegu i okolic.
Mikołajkowe świętowanie rozpoczęło się po południu, kiedy to na ulice Brzegu wyszli Mikołaje z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, którzy zapraszali wszystkich do wspólnej zabawy. Około godziny 18.00 Mikołaje przenieśli się na ul. Długą, gdzie mieszkańcy mogli degustować produkty Cadbury i Kraft Foods. W tym roku można było również spróbować produktów tak popularnych marek jak Milka, Jacobs czy Delicje, należących do firmy Kraft Foods, która od lutego tego roku jest właścicielem Cadbury.
O godzinie 18.30 na świątecznie udekorowanej scenie pojawili się: Starosta Powiatu Brzeskiego i Burmistrz Miasta Brzeg oraz Dyrektorzy Fabryk Cadbury w Skarbimierzu, którzy powitali wszystkich zebranych. Kwadrans później, za pomocą symbolicznego przycisku, zapalili dekorację, która rozświetliła miasto świątecznym blaskiem.
„Iluminacja Brzegu to świąteczny prezent od firmy Cadbury dla mieszkańców miasta i jego okolic. Czujemy się częścią lokalnej społeczności i staramy się aktywnie uczestniczyć w jej życiu – zarówno na co dzień, jak i w tak wyjątkowych chwilach, jak zapalenie 40-stu tysięcy światełek świątecznej iluminacji. Cieszymy się, że ufundowana przez nas, wyjątkowa dekoracja sprawiła mieszkańcom Brzegu tyle radości. Składamy ogromne podziękowania Starostwu Powiatowemu, które w tym roku przyłączyło się do akcji i Urzędowi Miasta Brzeg, dzięki którym dzisiejsza iluminacja mogła się odbyć” – powiedziała Agnieszka Kępińska, rzecznik prasowy Cadbury.
„W ubiegłym roku ta wspólna inicjatywa spotkała się z wielkim entuzjazmem i przychylnością brzeskiego społeczeństwa. Dlatego też tegoroczne Mikołajki i iluminację miasta obchodzimy jeszcze bardziej uroczyście, a dla mieszkańców przygotowaliśmy dodatkowe, świąteczne atrakcje i występy" – powiedziała Beata Zatoń-Kowalczyk z Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Brzegu.
„6 grudnia to data wyjątkowa i zaczarowana, gdyż wszyscy w głębi duszy jesteśmy dziećmi, które niecierpliwie czekają na przyjście Świętego Mikołaja. Dlatego Starosta Powiatu Brzeskiego oraz wszyscy pracownicy starostwa ucieszyli się otrzymując od firmy Cadbury propozycję wspólnego zaproszenia Mikołaja do Brzegu i świątecznej iluminacji miasta. Takie wydarzenie przynosi radość nie tylko wszystkim dzieciom z Brzegu i okolic, ale także nam, dorosłym, gdyż w takich chwilach wracają wspomnienia beztroskiego dzieciństwa" – dodała Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Brzegu, Brygida Jakubowicz. 

Brzeg rozbłysnął 40 tysiącami światełek

Ufundowana przez Cadbury iluminacja oraz 8-metrowa choinka ustawiona na pl. Polonii Amerykańskiej z pewnością umilą mieszkańcom Brzegu wieczorne spacery po brzeskim rynku. Choinka umieszczona jest na specjalnym podeście z logo Powiatu, Miasta Brzeg oraz firmy Cadbury, a otula ją długa wstęga świetlna z życzeniami Wesołych Świąt. Równie pięknie prezentuje się ul. Długa, która udekorowana została girlandami świetlnymi, łączącymi budynki po obydwu stronach ulicy. Specjalne dekoracje przyozdobiły też uliczne latarnie.

Tegoroczna świąteczna iluminacja składa się w sumie z blisko 40 tysięcy punktów świetlnych (energooszczędnych diod Eco–Led) oraz 2 km węża świetlnego. Diody Eco-Led produkowane są zgodnie z normami ochrony środowiska i pobierają 10 razy mniej energii niż normalna żarówka. Nowe, podwieszane elementy dekoracji, takie jak girlandy świetlne, są dodatkowo wykonane w najnowocześniejszej technologii Flashing LED, która daje efekt płynącego światła.

Moc mikołajkowych atrakcji

Inauguracja iluminacji była dopiero początkiem dobrej zabawy. Przez cały wieczór mieszkańcy Brzegu mogli brać udział w świątecznych konkursach – osoby, które prawidłowo odpowiedziały na pytania otrzymały od Świętego Mikołaja paczki ze słodkimi upominkami i maskotkami od Cadbury oraz Kraft Foods. Jedną z wieczornych atrakcji wydarzenia był też występ „Roztańczony Mikołaj” zespołu Coco Dance Centrum oraz koncert świątecznych piosenek w wykonaniu Klubu Garnizonowego. Na zakończenie, wszyscy mieszkańcy Brzegu razem z artystami zaśpiewali piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”.

Dla najmłodszych uczestników zabawy najważniejsze było oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem, który na specjalnym stanowisku wręczał słodkie upominki. Piękna, dwumetrowa choinka ozdabiająca stanowisko Mikołaja, po zakończeniu imprezy została przekazana Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Chorych na SM i aż do Nowego Roku będzie ozdabiała siedzibę stowarzyszenia.

Nie zapomnij udostępnić: