Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 lutego, 2010 Tytuł artykułu

Budowa Centrum Sportowego w Brzegu coraz bliżej

Treść artykułu

W piątek 5 lutego 2010 r. Krajowa Izba Odwoławcza przy Urzędzie Zamówień Publicznych oddaliła w całości odwołanie konsorcjum firm, na czele której stał Sobet. Decyzja ta ma związek z protestem tej firmy do rozstrzygnięcia ogłoszonego przez brzeski magistrat przetargu na budowę Regionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego (trzy nowoczesne boiska wraz z zapleczem) na terenie stadionu w Brzegu. Centrum to jest miastu niezbędne w kontekście możliwości goszczenia w Brzegu jednej z drużyn uczestniczących w EURO 2012. Warto dodać, że rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 grudnia 2009 r., Centrum Pobytowe w Brzegu znalazło się w wykazie przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji w ramach przygotowań do EURO 2012.
Oferta Sobetu była jedną z trzech złożonych do przetargu. Konsorcjum to oferowało najniższą kwotę (ok. 28,3 mln zł), jednak komisja przetargowa tę ofertę odrzuciła ze względu na niewłaściwy rodzaj proponowanej sztucznej trawy oraz niewłaściwą treść jednego z zaświadczeń.
Po decyzji KIO, Sobet ma możliwość odwołania się jeszcze do sądu, ale niezależnie od tego Gmina Miasto Brzeg może już podpisywać umowę z wykonawcą, którym będzie konsorcjum firm z Wrobisem na czele oraz dwoma innymi: Energy Investors oraz Tamex. Konsorcjum to zaproponowało w przetargu kwotę ok. 29,5 mln zł. Władze Brzegu liczą, że umowę uda się podpisać do końca lutego br. Termin podpisania zależny jest m.in. od czasu, kiedy gmina otrzyma decyzję z KIO w formie pisemnej.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: