Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 lutego, 2010 Tytuł artykułu

Ogromny sukces II Festiwalu Gier Planszowych

Treść artykułu

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się II Festiwal Gier Planszowych, który 30 i 31 stycznia br. odbywał się w Brzegu. Ratusz miejski pękał w szwach, a amatorzy planszówek zmagali się na trzech salach i w holu. Wśród nich było wielu brzeżan, ale również ludzie z całej Polski (m.in. z Wrocławia, Opola, Warszawy, Gliwic, Nowego Sącza). Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego. Głównymi organizatorami imprezy byli Beata i Krzysztof Olszewscy, a współorganizatorem – brzeski Urząd Miasta.
Na festiwal przychodzili zarówno wytrawni gracze, jak i zupełnie nowicjusze. Tym drugim na miejscu organizatorzy skrupulatnie tłumaczyli zasady poszczególnych gier. A było w czym wybierać. Stoły w ratuszu wprost uginały się od różnorodnych planszówek. Każdą z nich można było pożyczyć i pograć w nią na miejscu. W ratuszu były również stoiska, przy których można było nabyć konkretną grę i cieszyć się nią w domu. Chętnych nie brakowało.
Tegoroczny festiwal miał wyższą rangę niż ubiegłoroczny. W jego ramach odbyły się bowiem Mistrzostwa Polski w Carrom (indyjski bilard) oraz Pentago. Były również turnieje w inne gry.
Na najlepszych czekały niezwykle atrakcyjne nagrody, które wręczali wspólnie burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, główni organizatorzy i sponsorzy. Zwycięzca w Carrom otrzymał np. markowy 32-calowy telewizor ufundowany przez brzeski magistrat. Ale na nagrody liczyć mogli nie tylko zwycięzcy poszczególnych konkurencji. Wszyscy uczestnicy festiwalu (zarówno ci grający, jak i ci tylko przyglądający się zmaganiom) brali udział w loterii, w której wygrać mogli planszówki. Nie każdemu się poszczęściło w losowaniu, za to każdy mógł liczyć na słodki poczęstunek ufundowany przez sponsorów. Poza tym wszystkie dzieci, które nie wygrały na loterii, otrzymały gadżety.
Podczas brzeskiej imprezy miała miejsce również premiera polskiej wersji gry „Boże Igrzysko” – chętnych do zmagań rodów magnackich nie brakowało.
Kolejny festiwal planowany jest w Brzegu za rok.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: