Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 stycznia, 2010 Tytuł artykułu

II Festiwal Gier Planszowych ponownie w Brzegu

Treść artykułu

30 i 31 stycznia 2010 r. w brzeskim ratuszu – pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego oraz przy współpracy Urzędu Miasta w Brzegu – odbędzie się II Festiwal Gier Planszowych. Głównymi organizatorami II Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu są Beata i Krzysztof Olszewscy.
Podobnie jak w ubiegłym roku, miłośnicy „planszówek” będą mogli pograć w różnego rodzaju gry. Tym razem impreza będzie miała jednak wyższą rangę – w jej ramach odbędą się m.in. Mistrzostwa Polski w Carrom oraz w Pentago, przewidziano także turnieje, m.in.: w grę karcianą Chez Geek, Zgadnij kto to, Vasco oraz gry Granny i Egmontu. Odbędzie się również I Turniej Brzegu w Pitchcar. Podczas brzeskiej imprezy będzie także miała miejsce premiera polskiej wersji gry „Boże Igrzysko”.
Festiwal Gier Planszowych, który w ubiegłym roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, skierowany jest zarówno do osób grających już w różnego rodzaju „planszówki”, a także do tych, którzy z tego typu grami nie mieli jeszcze do czynienia. Podczas festiwalu organizatorzy będą tłumaczyć zainteresowanym zasady poszczególnych gier, a ponadto chętni będą mogli zagrać w interesujące ich gry.
Dodatkowo w ratuszu znajdować się będą stoiska, na których producenci gier będą sprzedawać swoje produkty.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: