Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 listopada, 2009 Tytuł artykułu

Konkurs poezji patriotycznej i religijnej

Treść artykułu

VI Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej im. ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka odbył się 27 listopada br. w brzeskim Klubie Garnizonowym. W imprezie uczestniczyło 59 wykonawców – nie tylko z Opolszczyzny, ale także spoza naszego województwa, np. z Oławy, czy Kępna.
Rywalizowali oni w pięciu kategoriach wiekowych. Wśród uczniów ze szkół podstawowych z klas I – III zwyciężyły ex aequo Zuzanna Brzezińska i Natalia Sobór, a z klas IV – VI – Tymoteusz Chlebny. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Katarzyna Siedlecka, a wśród uczniów szkół średnich – Dominika Brząkała. Osobną kategorię stanowili żołnierze – najlepszym okazał się st. szer. Tomasz Lassota – Kaliński.
Nagrody (m.in. maskotki ufundowane przez brzeski magistrat) laureatom w „najmłodszej” kategorii wiekowej wręczał burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, który chwilę wcześniej krótko, ale za to niezwykle serdecznie wspominał ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka.
Organizatorem konkursu był brzeski Klub Garnizonowy oraz kapelan wojskowy mjr Grzegorz Krupski. Impreza odbywała się pod patronatem marszałka województwa opolskiego oraz dowódcy 1. Brzeskiej Brygady Saperów.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: