Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 września, 2009 Tytuł artykułu

„Posprzątaj po swoim psie”

Treść artykułu

Gmina Miasto Brzeg kontynuuje realizację rozpoczętego w 2007 roku programu pilotażowego, mającego na celu zapobieganie zanieczyszczaniu ulic, chodników i terenów zieleni nieczystościami po zwierzętach. W ramach tego programu na terenie miasta (parki miejskie, skwery) dostawione zostały kolejne zestawy sanitarne, które ułatwiają właścicielom psów i kotów sprzątanie zanieczyszczeń po swoich pupilach.
 Zestawy te są wyposażone w dwa pojemniki: górny do dystrybucji woreczków przeznaczonych do zbierania nieczystości i dolny na zebrane nieczystości.
Jednocześnie, w ramach promowania wyżej opisanych działań, ponownie zakupiono papierowe torebki (tzw. zbieraki) na zbieranie nieczystości po zwierzętach, które można bezpłatnie otrzymać w Urzędzie Miasta (w Biurze Urbanistyki i Ochrony Środowiska – pok. nr 12 B,), w sklepach zoologicznych na terenie Brzegu, a także w gabinetach weterynaryjnych.
Zapraszam do korzystania z wyżej wymienionych zestawów sanitarnych, a także prosimy o nie pozostawianie nieczystości po swoich pupilkach.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: