Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 czerwca, 2009 Tytuł artykułu

Brzeg w rytmie tanga

Treść artykułu

Rytmy tanga argentyńskiego rozbrzmiewały w Brzegu od piątku 19 czerwca do niedzieli 21 czerwca br. podczas II Festiwalu Kultury Argentyńskiej „Magia Tanga”, który zorganizowali: brzeski Urząd Miasta, Brzeskie Centrum Kultury oraz grupa „Projekt Tango Brzeg”.
Impreza zaczęła się od nauki chacarery (rodzaj argentyńskiego tańca) w brzeskim zamku.
Jednak oficjalne otwarcie festiwalu nastąpiło w piątkowy wieczór w BCK. Najpierw zebranych przywitał Andrzej Sikorski z „Projektu Tango Brzeg”, który również podziękował władzom miasta za pomoc w organizacji festiwalu (podobnie jak w ub. roku). Oficjalnego otwarcia II Festiwalu Kultury Argentyńskiej „Magia Tanga” w imieniu burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego dokonał jego zastępca Stanisław Kowalczyk.
Później zebrani obejrzeli interesujący koncert Pauli Kinaszewskiej i zespołu „Czarny Kot”. Po koncercie miłośnicy tanga przenieśli się do restauracji „Parkowa”, gdzie miała miejsce milonga, czyli spotkanie „tangowiczów”. 

Następnego dnia około południa na placu przed BCK odbyło się tzw. spontan tango. Przy taktach muzyki tancerze zaprezentowali swoje umiejętności. Ich popisy podziwiali licznie zgromadzeni przechodnie. Niektórzy sami nieśmiało przyłączali się do tańca.
Wieczorem w Zamku Piastów Śląskich odbył się koncert zespołu „Perfume de Mujer”, swoje taneczne umiejętności zaprezentowali także mistrzowie tanga: Aisha i Victor (Z Buenos Aires w Argentynie), Beata Maia Gellert i Phelippe Levy (z Francji) oraz Teresa i Jacek Mazurkiewiczowie z Warszawy.
Z kolei niedzielę, ostatni dzień festiwalu, „tangowicze” rozpoczęli od Parku Wolności, gdzie miał miejsce Tangowy Piknik Pod Kasztanami. Wieczorem na zamku odbył się natomiast koncert w wykonaniu Stanisława Markowskiego i Magdaleny Lechowskiej. Późnym wieczorem festiwal zakończył się milongą w NOK „Herbaciarnia”. Podczas festiwalu można było również wziąć udział w warsztatach tanga argentyńskiego.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: