Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 maja, 2009 Tytuł artykułu

Mieszkania socjalne już gotowe

Treść artykułu

38 mieszkań socjalnych oddano do użytku 22 maja br. w Brzegu. Powstały one w budynku przy ul. 6 Lutego, którego właścicielem od kilku lat jest Gmina Miasto Brzeg. Modernizacja budynku trwała 17 miesięcy.

W uroczystym oddaniu budynku do użytku wzięli udział m.in. burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński oraz Andrzej Moryl – dyrektor Zarządu Nieruchomości Miejskich oraz oczywiście pierwsi lokatorzy. Na razie w budynku zamieszka 6 rodzin. Nieruchomość ma 3 piętra, znajdują się w nim lokale jedno-, dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 27 do 55 metrów kwadratowych. W każdym z mieszkań znajduje się aneks kuchenny oraz łazienka z toaletą. Lokale nie są umeblowane.
Dziewięć mieszkań na parterze przeznaczonych jest dla osób mających problemy z poruszaniem się.
Mieszkania socjalne przeznaczone są dla osób o najniższych dochodach oraz tych, którzy mają wyroki eksmisji. Czynsz w takim mieszkaniu wynosi 70 groszy za metr kwadratowy. W budynku jest własna kotłownia, a przy nim – przestronne podwórko.
Dodatkowych informacji na temat ww. mieszkań zasięgnąć można w Zarządzie Nieruchomości Miejskich w Brzegu – ul. Popiełuszki 7 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15) , telefon 077 404 50 59.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: