Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 grudnia, 2008 Tytuł artykułu

Mali burmistrzowie u burmistrza

Treść artykułu

Przedszkolaki z brzeskiego Przedszkola Publicznego nr 4 wraz z dyrektorką placówki Grażyną Rosińską i nauczycielką Alicją Bagińską odwiedziły 12 grudnia br. burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego w jego gabinecie.
Od kilku lat w PP 4 spośród przedszkolaków wybierani są mali burmistrzowie tej placówki. Od października br. funkcje te pełnią: Olimpia Potocka (burmistrz), Jacek Kuziemski, Jakub Migacz (wiceburmistrzowie) oraz Piotr Zyśk (skarbnik). Cała czwórka w gabinecie burmistrza Wojciecha Huczyńskiego pytała go o to, jak pracuje prawdziwy burmistrz. Mali burmistrzowie zgłaszali też swoje postulaty – chcieli między innymi, aby przy ich przedszkolu powstał nowy parking i zmniejszył się ruch samochodowy w mieście. Burmistrz odpowiadał im, że nie za wszystko w mieście jest odpowiedzialny i na przykład za to, że w Oławie zamknięto most i samochody przejeżdżają przez Brzeg, odpowiedzialne są inne instytucje.
Dużą frajdą dla dzieci była także możliwość zasiadania w dużym burmistrzowskim fotelu.
Mali burmistrzowie złożyli burmistrzowi Huczyńskiemu życzenia świąteczne oraz zaprosili go do swojego przedszkola na jasełka.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: