Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 grudnia, 2008 Tytuł artykułu

Dobrze Zasłużonemu dla Marii Dembińskiej

Treść artykułu

10 grudnia br. w brzeskim Urzędzie Stanu Cywilnego burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński odznaczył Panią doktor Marię Dembińską medalem „Bene Meriente – Dobrze zasłużonemu”. To honorowe odznaczenie przyznawane jest osobom, które wyróżniają się w działalności na rzecz Brzegu.
W uroczystości wzięli udział także najbliżsi Pani Marii Dembińskiej oraz przedstawiciele brzeskiego środowiska lekarskiego. Pani Maria otrzymała również piękne bukiety kwiatów oraz pamiątki.
Pani Maria Dembińska w 1950 roku ukończyła studia lekarskie na Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 1952 roku rozpoczęła pracę w brzeskim szpitalu, a od 1955 roku – w Miejskiej Przychodni Poradni Reumatologicznej, gdzie pracowała do 1980 roku, czyli przejścia na emeryturę. Ale także na emeryturze Pani Maria Dembińska pracowała w niepełnym wymiarze czasu w Poradni Reumatologicznej, jednocześnie szkoląc nowe kadry medyczne aż do 1992 roku.
Jej stosunek do ludzi chorych był zawsze nacechowany głęboką troską o ich życie i zdrowie, czym zaskarbiła sobie uznanie i szacunek oraz wdzięczność społeczeństwa brzeskiego.
Za swoją pracę Pani Maria Dembińska została odznaczona wieloma prestiżowymi wyróżnieniami.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: