Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 września, 2008 Tytuł artykułu

Zaproszenie – odsłonięcie pomnika Jana Pawła II

Treść artykułu

Szanowni Mieszkańcy Ziemi Brzeskiej,

Po blisko dziesięciu latach starań i zabiegów marzenia o pomniku naszego wielkiego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II w Brzegu spełniają się. W niedzielę 14 września 2008 mszą świętą pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego księdza arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego o godzinie 13.00 w kościele Św. Mikołaja rozpocznie się uroczystość odsłonięcia monumentu polskiego papieża. Inicjatorem budowy pomnika jest powstały w 1988 roku Społeczny Komitet Budowy Pomnika Jana Pawła II w Brzegu. Pomnik powstał wyłącznie z ofiarności społeczeństwa Ziemi Brzeskiej. Projektantem i wykonawcą monumentu jest pochodzący z Brzegu artysta plastyk Jerzy Bokrzycki. Akt erekcyjny wmurowany pod pomnik 18 maja 2008 pobłogosławił papież Benedykt XVI.
Uroczyste odsłonięcie pomnika Jana Pawła II odbędzie się w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – 14 września 2008 roku. Przed mszą o godz. 12.00 w kościele Św. Mikołaja odbędzie się okolicznościowy koncert grupy Spirituals Singers Band. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców naszego regionu do wzięcia udziału w tej podniosłej i historycznej dla naszego miasta uroczystości.
Pragniemy, aby pomnik i jego otoczenie stały się miejscem zadumy nad nauką Jana Pawła II oraz wyrazem naszej wdzięczności za to, co uczynił dla nas i naszego narodu.

Przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jana Pawła II Romuald Nowak
Burmistrz Miasta Brzegu Wojciech Huczyński 
Proboszcz Parafii  Św. Mikołaja ks. Zdzisław Pyszka

Nie zapomnij udostępnić: