Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 września, 2008 Tytuł artykułu

Wizyta w Goslar

Treść artykułu

Od 22 do 24 sierpnia br. na zaproszenie burmistrza Goslar Henninga Binnewiesa, wiceburmistrz Brzegu Stanisław Kowalczyk wraz z małżonką przebywali w tym niemieckim mieście partnerskim Brzegu.
Odbywał się tam 6 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Goslar – Harz połączony z 33 Międzynarodowymi Warsztatami Muzycznymi dla młodych wykonawców z całego świata. To jedno z największych wydarzeń artystycznych w Goslar.
– To impreza o bardzo dużej randze i poziomie. Znana nie tylko w Niemczech, ale i poza granicami – mówi Stanisław Kowalczyk. – Jak podkreślił burmistrz Goslar, adresowana jest między innymi do młodych mieszkańców Goslar, aby stali się świadomymi odbiorcami muzyki wykonywanej przez ich rówieśników.
Spotkanie w Goslar było też okazją do rozmów wiceburmistrza z władzami miasta Goslar, a także czeskiego Beroun (jest to miasto partnerskie zarówno Goslar, jak i Brzegu). – Ustaliliśmy między innymi, że do listopada tego roku opracujemy wspólnie harmonogram wydarzeń kulturalnych w naszych miastach na 2009 rok – dodaje Stanisław Kowalczyk. – Poruszaliśmy także temat związany z promocją i marketingiem naszych miast.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: