Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 sierpnia, 2008 Tytuł artykułu

Protest Brzegu ws. listy Centrów Pobytowych na EURO 2012-zapraszamy na konferencję

Treść artykułu

Szanowni Państwo!
Informujemy, że w czwartek, 21 sierpnia br. o godzinie 11 w brzeskim ratuszu odbędzie się konferencja dotyczaca niejasnych zasad działania powołanego przez Ministra Sportu i Turystyki RP Zespołu weryfikującego kandydatów na Centra Pobytowe.
Brzeg spełnił wszystkie wymogi dotyczące ww. centrów i nie został uwzględniony na liście, a znalazły się na niej ośrodki, które naszym zdaniem takich warunków nie spełniają. Pracownicy Spółki Pl.2012 podają nieprawdziwą informację o tym, że Brzeg zadeklarował zakończenie inwestycji hotelowej w 2011 roku, mimo że inwestor w czasie wizytacji Brzegu deklarował inny termin – czerwiec 2010 roku.
Nieuwzględnienie – mimo spełnienia wszystkich wymogów – Brzegu na liście centrów pobytowych EURO 2012 (czyli ośrodków, które będa rekomendowane przez UEFA do goszczenia drużyn piłkarskich podczas EURO 2012)  – to wg władz miasta przykład braku jasnych i przejrzystych działań osób wizytujących nasze miasto.
Dlaczego zatem ośrodki, które nie spełniły odpowiednich kryteriów znalazły się na liście, a Brzeg – który wszystkie warunki spełnił – na tej liście się nie znalazł?
Pomimo interwencji władz Brzegu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz spółce Pl.2012, a także ustnych zapewnień pracowników tych instytucji o dopisaniu Brzegu do listy centrów pobytowych, sprawa pozostaje w martwym punkcie.
Dlaczego zasady i kryteria, którymi kierowali się przedstawiciele powołanego Zespołu weryfikującego kandydatów na Centra Pobytowe nadal pozostają niejasne dla wszystkich zainteresowanych?

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW BRZEGU I MEDIA DO UDZIAŁU W KONFERENCJI!

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: