Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 sierpnia, 2008 Tytuł artykułu

Francuski zespół folklorystyczny w Brzegu – koncerty

Treść artykułu

Trzydziestoosobowy zespół folklorystyczny „Les Hospitaliers” z francuskiego Bourg en Bresse (miasto partnerskie Brzegu) wystąpi dwukrotnie w czwartek 21 sierpnia br. Najpierw o godzinie 11.00 na placu przed Brzeskim Centrum Kultury, a następnie o godzinie 18.00 na dziedzińcu zamku Piastów Śląskich. Wstęp jest bezpłatny.
Francuzi do Brzegu przyjechali na kilka dni. 18 sierpnia br. w ratuszu miejskim spotkali się z wiceburmistrzem Brzegu Stanisławem Kowalczykiem, który pokrótce opowiedział im o mieście i jego atrakcjach. Mówił również o szerokiej współpracy Brzegu z Bourg en Bresse.
– Dzięki takim wizytom nasza współpraca może się rozwijać – stwierdził Stanisław Kowalczyk. – My w Brzegu prowadzimy różne działania mające na celu promowanie kultury francuskiej – na przykład Festiwal Piosenki Francuskiej. Goście z Francji zwiedzili ratusz, a później pojechali do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach koło Opola. W czasie pobytu zaplanowano im również m.in. zwiedzanie Brzegu, Wrocławia i Panoramy Racławickiej.
Sławomir Mordka
Urząd Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: