Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 sierpnia, 2008 Tytuł artykułu

Brzeg – miasto ludzi długowiecznych

Treść artykułu

Dwie mieszkanki Brzegu obchodziły piękny jubileusz – setną rocznicę urodzin. 10 sierpnia br. swoje święto miała Pani Teofila Wiercińska, a 12 sierpnia br. – Pani Janina Rokitowska.
Obie Jubilatki odwiedził wiceburmistrz Brzegu Stanisław Kowalczyk i w imieniu burmistrza Wojciecha Huczyńskiego oraz mieszkańców Brzegu złożył Paniom serdeczne życzenia, a także wręczył bukiety kwiatów, pamiątkowe listy gratulacyjne i kosze pełne łakoci. Z obiema Jubilatkami i ich bliskimi wiceburmistrz również chwilę porozmawiał.
Pani Teofila Wiercińska urodziła się w miejscowości Paszuki (ok. 100 km od Wilna), do Brzegu przyjechała w 1958 roku. W swoim życiu najpierw pracowała w gospodarstwie rolnym, a później opiekowała się w domu dziećmi. Dochowała się 3 synów (2 już nie żyje), 4 wnuków, 2 wnuczek, 3 prawnuczek i 3 prawnuków. Jaka jest recepta Pani Teofili na długowieczność? – Całe życie jem dużo potraw mlecznych, nie piłam alkoholu i nie paliłam papierosów – odpowiada. – A najlepszy okres w moim życiu był wtedy, kiedy miałam 16 – 18 lat i żadnych kłopotów.
Natomiast Pani Janina Rokitowska urodziła się w Myślenicach koło Krakowa, a do Brzegu przyjechała w 1970 roku (z Wrocławia). – Dożyłam 100 lat dzięki głębokiej wierze w Boga – podkreśla Jubilatka. Pani Janina wraz z rodziną prowadziła fabrykę korków do butelek pod Wrocławiem. Dochowała się dwóch córek, nie ma wnuków.
Najstarsza mieszkanka Brzegu ma 104 lata. Sześć Pań ma 100 lat (trzy z nich będą miały urodziny jesienią tego roku). Jest też jedna 99-latka, która setne urodziny świętować będzie w przyszłym roku.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: