Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 lipca, 2008 Tytuł artykułu

Centrum Brzegu coraz piękniejsze

Treść artykułu

Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji przestrzeni miejskiej w centrum Brzegu – „Przebudowa nawierzchni Placu Niepodległości i rejonu Placu Kościelnego”. W ramach tego zadania wykonano 934 m kw. dróg i 2733 m kw. placów i chodników. Ponadto powstały nowe nasadzenia i tzw. mała architektura (ławki, kosze, donice, zdrój uliczny), teren został także odwodniony.
Prace tego etapu ruszyły w październiku ubiegłego roku. Kosztowały (wraz z nadzorem i dokumentacją) około 2,5 mln zł. Wykonywała je (wybrana przez magistrat w przetargu) brzeska firma „Brukarstwo, odwadnianie terenu i roboty bitumiczne Jarząbek”.
Warto dodać, że na placu gotowy jest już cokół pod pomnik Jana Pawła II, który poświęcony zostanie 14 września br. (inicjatorem jego powstania jest Społeczny Komitet Budowy Pomnika Papieża Jana Pawła II). Ponadto od ponad pół roku teren wokół kościoła św. Mikołaja i sam kościół pięknie wygląda o zmroku, dzięki nowej iluminacji.
Obecnie trwa realizacja drugiego etapu prac w centrum miasta – „Przebudowa Placu Polonii Amerykańskiej”. Zakończenie prac planowane jest na koniec tego roku, jednak niewykluczone, że przebudowę uda się skończyć szybciej. Prace (koszt ok. 640 tys. zł) wykonuje również firma „Brukarstwo, odwadnianie terenu i roboty bitumiczne Jarząbek”.
Natomiast na przyszły rok planowane jest wykonanie trzeciego etapu rewitalizacji przestrzeni miejskiej w centrum Brzegu – „Przebudowa skwerów przy ul. Zakonnic i przebudowa ul. Dzierżonia”.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: